Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zrozum mnie Kochanie

Dla miłości nie jest ważne żeby ludzie do siebie pasowali, ale by razem byli szczęśliwi. Pomóc w tym mogą warsztaty dla małżonków, na które zaprasza o. Piotr Zajączkowski kapucyn z wieloletnim doświadczeniem pracy z małżonkami.

Rozmawiając z małżonkami – czy to w konfesjonale, czy na różnych spotkaniach wspólnotowych – zauważyłem, że często brakuje im czasu na rozmowy ze sobą, a jeśli rozmawiają, nie zawsze jedno rozumie, co drugie mówi. Zastanawiałem się, co można zrobić, by im pomóc - mówi o. Piotr Zajączkowski OFMCap.

Bezpośrednim impulsem do stworzenia warsztatów dla małżeństw były przeżycia związane z odejściem do domu Ojca Jana Pawła II, który często o rodzinie mówił i do posługi rodzinie zachęcał.

- Byłem wtedy w naszym klasztorze w Lublinie, na Poczekajce. Poczułem, że oprócz studiów doktoranckich muszę się czegoś w praktyce podjąć. Czas pokazał, że forma warsztatów jest strzałem w dziesiątkę. Prowadzę je od wielu lat w różnych częściach Polski. W najbliższym czasie zapraszam małżonków do Lublina na dwa spotkania. Jedno nosi tytuł "Zrozum mnie Kochanie", drugie "Jak zdobyć Cię na nowo" - mówi o. Piotr.

Celem pierwszego warsztatu, który odbędzie się w dniach 17-19 lutego na Poczekajce w Lublinie jest poznanie i wejście na drogę szanowania wzajemnych różnic.

- Różnice między kobietą a mężczyzną nie muszą oznaczać problemów nie do  pokonania - podkreśla o. Piotr. - Warunkiem jest poznanie jak i w czym się różnimy oraz sztuka zaakceptowania tego co nas różni. Chodzi o przyjęcie, że mój współmałżonek może inaczej niż ja patrzeć na świat i mieć inne oczekiwania. Na rekolekcjach będziemy poznawać różnice i konfrontować je z sytuacją w swoim związku małżeńskim. Przez modlitwę o uzdrowienie relacji małżeńskiej będziemy prosić Boga aby swoją łaską nas przemieniał...

Na drugi z warsztatów o. Piotr zaprasza w marcu od 17 do 19. W tym czasie będzie podpowiadał małżonkom "jak zdobyć Cię na nowo".

Zapisy na warsztaty odbywają się przez stronę internetową prowadzoną przez ojca Piotra www.weekendmalzenski.pl. Więcej informacji TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama