Nowy numer 48/2020 Archiwum

Srebrne wesele KSM

Są pełni zapału, chęci do działania i chcą przez życie iść z Panem Bogiem. Młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży świętują 25-lecie istnienia Stowarzyszenia zapraszając na doroczny wielki bal.

To będzie już XXIII Charytatywny Bal Młodych czyli jedno z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Impreza ta gromadzi młodzież oraz wszystkie katolickie grupy i wspólnoty młodzieżowe działające na obszarze Lubelszczyzny.

Ideą balu jest propagowanie dobrych wzorców kulturowych, ukazanie radosnego przeżywania wiary oraz młodości, a także mądra pomoc, ponieważ co roku dochód z balu przeznaczany jest na konkretny cel charytatywny. W przeszłości zebrane pieniądze przekazywane były m. in. na budowę ośrodka dla bezdomnych, czy też na wyposażenie Świetlicy KSM, która jest drugim domem dla dzieci z rodzin okolic śródmieścia

- Zgromadzone w tym roku fundusze chcemy przekazać na Wymarzony Dom Młodych w Częstoborowicach - nasz dom, który potrzebuje gruntownego remontu, aby przez kolejne lata mógł służyć jako miejsce budowania i umacniania relacji z Panem Bogiem i z drugim człowiekiem. W miejscu tym już od ponad 20 lat nieprzerwanie odbywają się rekolekcje i warsztaty rozwijające kompetencje liderskie i społeczne u młodzieży oraz kolonie dla dzieci - wyjaśniają młodzi.

Tegoroczny Bal odbędzie się 18 lutego w Hali im. Zdzisława Niedzieli przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie. Rozpoczniemy o 20:00.
Motywem przewodnim są „Srebrne Gody - Wesele”, ponieważ bal organizowany jest w ramach obchodów Jubileuszu 25-lecia KSM Archidiecezji Lubelskiej. Aby podkreślić wyjątkowość okazji, mile widziane będą stroje ze srebrnymi elementami, a odważni mogą pokusić się nawet o założenie srebrnej kreacji!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama