GN 42/2020 Archiwum

Zaręczyny u św. Walentego i romantyczne pieśni znad Sekwany

14 lutego w kościele Nawrócenia św. Pawła w Lublinie odbędzie się "Msza św. o miłość" i poświęcenie pierścionków zaręczynowych, natomiast w kościele św. Mikołaja na "Czwartku" – "randka na kolanach" i koncert pieśni romantycznych.

Relikwie św. Walentego, patrona zakochanych, znajdują się w dwóch lubelskich kościołach: Nawrócenia św. Pawła i św. Mikołaja. Tamtejsi duszpasterze organizują specjalne „Walentynki”.

Na „Walentynki” do kościoła Nawrócenia św. Pawła w Lublinie przy ul. Bernardyńskiej 5 zaprasza proboszcz, ks. Mirosław Matuszny. Tu Msze św. o miłość odbywają się każdego czternastego dnia miesiąca. Oprócz specjalnej katechezy młodzi modlą się przy ołtarzu św. Walentego. Kościół przy Bernardyńskiej cieszy się też wielką popularnością wśród narzeczonych, którzy zamierzają przystąpić do sakramentu małżeństwa.

– 14 lutego po Mszy św., która rozpocznie się o 18.30 odbędzie się poświęcenie pierścionków zaręczynowych i czuwanie przy relikwiach św. Walentego. Być może nawet dojdzie do zaręczyn w kościele – tłumaczy ks. Matuszny.

Równolegle, bo o 18.00 w kościele św. Mikołaja przy ul. Słowikowskiego 1 w Lublinie odbędzie się odpust św. Walentego pod hasłem: „Randka na kolanach”. Intencją Mszy św. będzie dobra miłość. Potem zaplanowano koncert zatytułowany: „Ogród cnót św. Walentego”. W programie przewidziano pieśni romantyczne znad Sekwany z pierwszej połowy XIX w.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama