Nowy numer 48/2020 Archiwum

Irek Krosny i inni na lubelskiej Poczekajce

Rusza siódma edycja programu "Z kulturą do nieba"przygotowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka. Tym razem przed lubelską publicznością wystąpi m.in. Ireneusz Krosny, Piotr Selim z zespołem i chór "Camerata Lubelska".

Projekt "Z kulturą do nieba" jest już znaną marką w Lublinie. Od kilku lat Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka organizuje dla swych parafian, ale też dla mieszkańców całego miasta, spotkania z kulturą.

Pomysł, by w miejscu, gdzie oprócz kościoła jest amfiteatr, sale dla różnych wspólnot, kawiarnia oraz boisko sportowe w ogrodzie klasztornym, stworzyć swojego rodzaju centrum kultury, narodził się kilka lat temu. - Chcieliśmy promować kulturę chrześcijańską w szerokim znaczeniu i jednocześnie stworzyć miejsce, które by miało własny profil kulturalny związany z Kościołem katolickim. Mimo że działające przy konkretnej parafii, miało być otwarte na całą lubelską społeczność - podkreśla proboszcz parafii o. Waldemar Grubka.

Powstawało więc Franciszkańskie Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej, które już po raz siódmy przygotowało niezwykłą ofertę spotkań kulturalnych dla wszystkich, którzy mają ochotę w takowych spotkaniach uczestniczyć. 

Podobnie jak w poprzednich edycjach projektu nazwanego "Z kulturą do nieba" patronem medialnym kolejnych wydarzeń jest lubelski oddział Gościa Niedzielnego. 

Już 26 lutego o godz. 17 w amfiteatrze na "Poczekajce"wystąpi znany mim Ireneusz Krosny ze swym Teatrem jednego mima. W marcu zaplanowano spotkania na temat pielgrzymek drogami św. Jakuba. W marcu też (30.03) ruszą kolejne warsztaty muzyki chrześcijańskiej "Golgota Młodych". 2 kwietnia z Misterium Pasyjnym o 19.15 przed lubelską publicznością wystąpi chór "Camerata Lubelska", któremu dyrygował będzie Tomasz Orkiszewski. 

Maj to pokazy i warsztaty tańca irlandzkiego i szkockiego (14.05) i koncert "Pieśń o Bogu ukrytym - wiersze Karola Wojtyły" w wykonaniu Marcina Stycznia z zespołem (21.05). 

4 czerwca Piotr Selim z zespołem opowie o pięknej stronie życia. a 22 czerwca Laboratorium Teatralne wystawi sztukę A. Fredry "Gwałtu co się dzieje". 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama