Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wiosna Gospel już wkrótce zagości w Lublinie

Przed nami wielkie muzyczne święto. Każdy może dołączyć do chóru gospel, który tej wiosny znów chce głośno chwalić Pana Boga.

Lubelskie Stowarzyszenie Gospel już po raz ósmy przygotowuje Festiwal Wiosna Gospel, który odbędzie się w Lublinie w dniach 16-19 marca. 

Czterodniowe, wyjątkowe święto muzyki gospel to przede wszystkim warsztaty muzyczne dla tych wszystkich, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze śpiewem lub nowym stylem muzycznym, jak również lekcje dla zaawansowanych solistów, którzy potrzebują nowych wyzwań i poszerzania dotychczasowej wiedzy. 

Nowością przygotowaną w tym roku przez organizatorów Wiosny Gospel są warsztaty Gospel KIDS adresowane do dzieci w wieku 7-12 lat. - Od dawna nosiliśmy się z zamiarem zorganizowania warsztatów dla dzieci i w tym roku nasz pomysł finalizujemy - mówi Katarzyna Kłosowska PR Manager Festiwalu. - Widzimy, że to dobry krok, bo zainteresowanie tymi warsztatami jest ogromne. 

Dziecięce warsztaty potrwają dwa dni (sobota i niedziela) i zakończą się koncertem w niedziele. Najmłodsi będą ćwiczyć pod okiem wybitnych instruktorów a ich występ otworzy koncert finałowy.

Wszystkie zajęcia w trakcie festiwalu będą odbywać się pod okiem zagranicznych instruktorów. Swój udział w tegorocznej edycji festiwalu potwierdzili wybitni muzycy gospel: pochodząca z Wielkiej Brytanii Tula Lynch, a także dobrze znany w środowisku gospelowym Amerykanin Brian Fentress. 

Pierwsze dwa dni warsztatów (czwartek i piątek) dedykowane są dla średniozaawansowanych i zaawansowanych wokalistów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności zarówno w śpiewie solowym jak i grupie wokalnej. - W ramach warsztatów przewidziana jest nauka utworów gospel, praca nad interpretacją piosenek, jak i postawą i ekspresją w trakcie występu, a także zajęcia z improwizacji wokalnej. Uczestnicy będą mieli również indywidualne konsultacje - wyjaśnia Katarzyna Kłosowska. 

Trzeci i czwarty dzień festiwalu (sobota i niedziela) to warsztaty grupowe, podczas których uczestnicy tworzący tzw. mass choir i zapoznają się z ok. 10 utworami gospel, które pod dyrekcją instruktorów - Tuli Lynch oraz Briana Fentress’a zaprezentują w trakcie koncertu finałowego.

Uczestnikom warsztatów oraz koncertu, towarzyszyć będzie 4-osobowy zespół muzyczny. Każdy uczestnik otrzyma książeczkę z tekstami oraz ich tłumaczeniami na język polski.

Festiwal zakończy 19 marca o godz. 19 koncert finałowy, który odbędzie się w ACK Chatka Żaka, na który już można nabywać wejściówki,  a dzień wcześniej przed publicznością wystąpi także o godz. 19 zespół Heaven Up - wstęp wolny

Szczegóły oraz zapisy na warsztaty na stronie: www.wiosnagospel.pl. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama