Nowy numer 44/2020 Archiwum

Mamy kolejny tysiąc lajków na facebooku! Zapraszamy do udziału w konkursie

Facebookowy profil Lubelskiego "Gościa" przekroczył trzy tysiące polubień. Z tej okazji na naszym profilu ogłosiliśmy konkurs oraz publikujemy list abp. Życińskiego, w którym zainicjował istnienie redakcji w Lublinie.

Nagrodą w konkursie jest darmowa prenumerata „Gościa Niedzielnego” na miesiąc marzec. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wejść na nasz profil facebookowy: www.facebook.com/gosc.lubelski spełnić warunki konkursu i podać prawidłową odpowiedź.

List z 1998 r. zapowiadał powstanie lubelskiego oddziału „Gościa Niedzielnego”. Jego autorem jest nieżyjący abp Józef Życiński. Od tamtej pory czytelnicy na terenie naszej archidiecezji i sporej części województwa mają do dyspozycji „Gościa Niedzielnego” z wkładką lubelską.

Mamy kolejny tysiąc lajków na facebooku! Zapraszamy do udziału w konkursie   List został napisany przez abp. Życińskiego we wrześniu 1998 r. ks. Rafał Pastwa / Foto Gość „Z radością przyjąłem wiadomość, że wzrasta w naszej archidiecezji liczba osób, które sięgają po »Gościa Niedzielnego«, aby tutaj szukać najnowszych wiadomości o życiu Kościoła” – czytamy w liście abp. Życińskiego z września 1998 roku, który zapowiadał powstanie lubelskiej redakcji. – „Błogosławię z głębi serca Czytelnikom i Redaktorom lubelskiej edycji »Gościa« na kształtowanie wielkiej wspólnoty serc, w których wzrasta Chrystus” – zakończył list nieżyjący metropolita.

Przez te lata zmieniali się redaktorzy i kierownicy oddziału. Zmieniła się szata graficzna samego tygodnika. „Serdecznie życzę wszystkim czytelnikom, aby po tych latach duchowej więzi »Gość Niedzielny« nie był jedynie gościem, ale stał się domownikiem, który przynosi wiele ważnych odpowiedzi dotyczących Waszego świadectwa wiary” – pisał na 10-lecie lubelskiego „Gościa” abp Józef Życiński. – „Niech zarówno młode pokolenie, szczególnie wrażliwe na piękno chrześcijaństwa, jak i wszyscy, którzy poszukują wiary pogłębionej i otwartej na problemy współczesności, w lekturze »Gościa« znajdują spełnienie swych oczekiwań. Błogosławię na następne lata wspólnego świadectwa miłości i prawdy” – zakończył.

Mamy kolejny tysiąc lajków na facebooku! Zapraszamy do udziału w konkursie   Własnoręcznie napisany list przez abp. Józefa Życińskiego ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Pierwszym kierownikiem oddziału lubelskiego „Gościa” był ks. Janusz Kozłowski. – Kiedy dowiedziałem się, że w naszej archidiecezji będzie redagowana lubelska część „Gościa” i zostałem poproszony o zorganizowanie składu redakcyjnego, była to dla mnie wielka radość i zaszczyt – wspomina ks. Kozłowski. – Wszystko trzeba było tworzyć od początku, bo choć „Gość Niedzielny” miał już 75 lat, to do tej pory nie był wydawany w Lublinie – dodaje. – Gdyby nie pomoc innych, sam nie dałbym sobie rady. Zaczynaliśmy w małym pokoiku na poddaszu. Nie przeszkadzało nam, że pracowaliśmy na pożyczonym sprzęcie. W takich warunkach rodziły się pomysły, jak ma wyglądać lubelski dodatek „Gościa”. Jednocześnie trzeba było pokonywać opory różnych środowisk, które sceptycznie podchodziły do nowego katolickiego tygodnika w archidiecezji – wspomina początki ks. Kozłowski. – Ja sam, choć redaktorem „Gościa” byłem krótko, jestem jego wiernym czytelnikiem i fanem – podkreśla.

Nasz adres

„Gość Niedzielny” Oddział w Lublinie,
20-950 Lublin ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2
tel./faks +48(81)534 61 36

e-mail: lublin@gosc.pl

www.facebook.com/gosc.lubelski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama