Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kolejna "Tańcobajka" Dawida Modrzejewskiego

- Dzieci otrzymują ode mnie gadżety, ja uczę ich prostych układów tanecznych, a one odtwarzają konkretne role - opowiada Dawid, który już za kilka dni zadebiutuje nową "Tańcobajką". Tym razem na tapetę został wzięty "Kot w butach".

Choć na Lubelszczyźnie znany jest głównie stworzony przez Dawida Modrzejewskiego "Projekt Wodzirej", to jednak coraz częściej można usłyszeć o "córce" wodzireja  tzw. "Tańcobajce". - Chciałem mieć konkretną ofertę skierowaną specjalnie do dzieci, ponieważ dwa razy w tygodniu prowadzę zajęcia taneczne dla najmłodszych w lubelskich przedszkolach. Wymyśliłem więc "Tańcobajkę" - wyjaśnia D. Modrzejewski.

"Tańcobajka" to bajka, w której dzieci są aktorami. - Możliwość wcielenia się w role bajkowych bohaterów jest szczególnie ważna dla wzmacniania poczucia własnej wartości każdego dziecka - podkreśla Dawid, który z wykształcenia jest pedagogiem animatorem kultury. - Pomaga również w integracji grupy, a przy tym dostarcza niezapomnianych emocji - dodaje. 

Dwa lata temu odbyła się premiera pierwszej "Tańcobajki" zatytułowanej "Czerwony Kapturek". Na specjalnie przygotowanej płycie, dzieci mogą usłyszeć napisaną  dla "Tańcobajki" muzykę oraz słowa, które przenoszą je w zaczarowaną krainę Czerwonego Kapturka.

Tym razem najmłodsi zaproszeni są do uczestnictwa w w historii „Kota w butach… i kapeluszach”. Premiera niezwykłej "Tańcobajki" już w najbliższą niedzielę 26 lutego o godz. 16. w Pracowniach Kultury Maki - Filia Dzielnicowego Domu Kultury "Bronowice". Zapisy przez stronę internetową : www.tancobajki.pl. - Będą kolorowe nakrycia głowy i dużo tańca - opowiada Dawid Modrzejewski.-  Każdy kto brał udział w „Czerwonym Kapturku” wie, że czeka go niezapomniana przygoda - dodaje. 

W piosenkach, do których tekst napisał znany tekściarz i kabareciarz Marcin Wąsowski, usłyszeć będzie można Łukasza Jemiołę, lubelskiego artystę, który z ogromną charyzmą wcielił się wokalnie w tytułowego Kota. Muzyka utrzymana w konwencji jazzu i swingu z nutą współczesnego beatu, autorstwa Urszuli Kasprzak – Wąsowskiej i Michała Iwanka, bez wątpienia zdobędzie serca zarówno dzieci jak i dorosłych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama