Nowy numer 48/2020 Archiwum

W niedzielę Gala Rozdania Nagród "Angelus Lubelski"

Nagrody, które doceniają ludzi wyjątkowych to już lubelska tradycja. Kolejna edycja lubelskich Angelusów odbędzie się w niedzielę na Zamku Lubelskim.

Na XII Galę Rozdania Nagród "Angelus Lubelski" zaprasza prezes Stowarzyszenia Działań Twórczych Angelus - dr Andrzej Widelski oraz dyrektor Muzeum Lubelskiego w lublinie dr Katarzyna Mieczkowska-Czerniak. Będzie ona miała miejsce na Zamku Lubelskim, w galerii malarstwa - w niedzielę 26 lutego o godz. 17.00. Podczas gali wystąpi zespół "Kairos". Kolejnym punktem wydarzenia będzie aukcja charytatywna "Angelus 2016". Kapituła Nagrody na aukcję zaprasza do Hades Szeroka 26 na godz. 19.00. Tegoroczna gala wpisuje się w Wielki Jubileusz 700-lecia Lublina.

Nagrodę "Angelus Lubelski" przyznaje Kapituła powołana przez Duszpasterza Środowisk Twórczych ks. Ryszarda Winiarskiego w 2005 roku. Nagroda ma promować „ludzi i postawy, które są zarazem znakiem sprzeciwu i nadziei. Otrzymują ją ludzie, którzy żyją dla innych. Niosą pomoc i radość słabszym. Swoją postawą przywracają nadzieję i szacunek dla każdego człowieka." 

Angelus, którego otrzymują wyróżnieni, to rzeźbiona i pozłacana statuetka przedstawiająca uskrzydloną postać nachylonego człowieka, zaprojektowana przez Andrzeja Widelskiego.

W ubiegłym roku nagrodę przyznano w kilku kategoriach.

Ks. Leszek Surma wyróżniony został w kategorii człowiek kultury medialnej. Kierowniczka Muzeum Martyrologii pod Zegarem Barbara Oratowska doceniona została w kategorii człowiek służby publicznej. Angelus miłosierdzia trafił w ręce kardiologa konsultanta Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej dr Andrzeja Biłana, natomiast statuetkę w kategorii „dobroczynność, odebrało małżeństwo, właściciele firmy „Ryjek” Janina i Edward Woźniakowie.

Prof. Urszula Bobryk otrzymała statuetkę w kategorii człowiek animacji życia kulturalnego a reżyser Grzegorz Linkowski odebrał Angelusa artystycznego. – To jest dla mnie szczególna nagroda, bo pierwsza, którą otrzymałem w tym mieście – mówił Grzegorz Linkowski.

Angelus za całokształt twórczości trafił do Anny Fornal twórczyni Stowarzyszenia "W stronę sztuki".

Do nagrody w kategorii Angelus kultury medialnej był nominowany także ks. dr Rafał Pastwa, szef lubelskiej redakcji "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama