Nowy numer 42/2018 Archiwum

Za budowanie mostów

Szef lubelskiego „Gościa Niedzielnego” otrzymał Angelusa w dziedzinie kultury medialnej. To jedna z siedmiu kategorii wyróżnienia przyznawanego za wrażliwość na drugiego człowieka.

Po raz 12. przyznano Lubelskie Angelusy. Uroczystość odbyła się w Zamku Lubelskim.

– Nagroda ma promować „ludzi i postawy, które są zarazem znakiem sprzeciwu i nadziei. Otrzymują ją ludzie, którzy żyją dla innych. Niosą pomoc i radość słabszym. Swoją postawą przywracają nadzieję i szacunek dla każdego człowieka – tłumaczy Andrzej Widelski, przewodniczący kapituły i autor statuetki Angelusa. – Ksiądz Rafał to przykład dziennikarza, który nie boi się spotykać z ludźmi. Jego teksty publikowane nie tylko na łamach „Gościa Niedzielnego”, ale i na wielu portalach internetowych, są przykładem, jak można łączyć, a nie dzielić. Nie boi się spotykać z uchodźcami, bezdomnymi, potrzebującymi. Pisze o sprawach codziennych i wielkich wydarzeniach. Prowadzi zajęcia dla studentów, jest organizatorem życia społecznego i kulturalnego, uprawia kulturę dialogu. To człowiek, który rzeczywiście służy kulturze medialnej – mówił w laudacji reżyser Grzegorz Linkowski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy