Nowy numer 24/2018 Archiwum

Chcemy wrócić do pierwotnej miłości. Pokuta za grzechy ludzi Kościoła

W archikatedrze lubelskiej odprawiono nabożeństwo Drogi Krzyżowej, podczas którego przepraszano z grzechy ludzi Kościoła, zwłaszcza za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.

Modlitwa w pierwszy piątek Wielkiego Postu jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka i na decyzję Konferencji Episkopatu Polski, aby przepraszać Boga za wszystkie grzechy ludzi Kościoła, zwłaszcza za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.

- Ten grzech szczególnie dotyka Kościoła. Będziemy za ten grzech przepraszać, bo jesteśmy wspólnotą. Każdy nasz osobisty grzech obniża świętość Kościoła - mówił we wstępie do modlitwy abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

W archikatedrze lubelskiej zebrali się duchowni z Lublina i dekanatów podlubelskich. Do odprawienia nabożeństwa posłużono się rozważaniami ks. Józefa Augustyna SJ.

Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu   Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu ks. Rafał Pastwa /Foto Gość - Nasze uparte trwanie w grzechu czyni nas ślepymi i niewrażliwymi o nas samych i Twoją miłość. Często wyrzekamy się jedynie grzesznych czynów, ale na dnie duszy zostawiamy w sobie przywiązanie do grzechu. Panie Jezu Chryste, naszą drogę krzyżową odprawiamy również jako wynagrodzenie za grzechy ludzi Kościoła. Za niewierności, zdrady i zgorszenia, którymi raniliśmy Twoje serce. Szczególnie chcemy Cię błagać o przebaczenie za najcięższe grzechy wykorzystywania seksualnego dzieci przez niektórych naszych współbraci. Niech Twoja męka okryje głębokim wstydem nasze serca i nasze twarze. Bo tylko w ten sposób możemy przestać lekceważyć grzechy i banalizować cierpienie ofiar - mówił abp Stanisław Budzik.

Metropolita lubelski podkreślił konieczność powrotu do pierwszej miłości, która była na początku drogi każdego powołania kapłańskiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma