Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Bp Miziński zainaugurował międzynarodową akcję "Pola Nadziei" w Puławach

Akcja ma celu uwrażliwianie na osoby cierpiące w ostatnim stadium ich życia, jak również niesienie pomocy i wsparcia cierpiącym oraz szerzenie ducha pomocy hospicyjnej.

Puławskie hospicjum im. bł. Matki Teresy z Kalkuty po raz jedenasty uczestniczyło w międzynarodowej akcji „Pola Nadziei”, która ma celu uwrażliwianie na osoby cierpiące w ostatnim stadium ich życia. Ideą akcji jest również niesienie pomocy i wsparcia cierpiącym oraz szerzenie ducha pomocy hospicyjnej i edukowanie dzieci i młodzieży w tym zakresie.

- „Darem dla człowieka jest druga osoba” - słowa orędzia na Wielki Post papieża Franciszka, przywołał bp. Artur Miziński podczas Mszy św. na inaugurację akcji „Pola Nadziei”, w którą włącza się Puławskie Hospicjum im. Matki Teresy z Kalkuty.

W parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bp. Artura Mizińskiego, sekretarza Konferencji Episkopatu Polski, która zainaugurowano akcję „Pola Nadziei”.

Justyna Walecz-Majewska, szefowa Puławskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” zaznaczyła, że kadra pracownicza jest wierząca i dlatego chce zawierzyć Bogu swoją działalność. Podczas Mszy św. podkreślała, że bardzo się cieszy z obecności wielu przyjaciół i sympatyków tej organizacji, szczególnie wyraziła swoją wdzięczność wobec bp. Artura i księży z Puław, którzy otaczają troską chorych i personel organizacji.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: poseł Krzysztof Szulewski i prezydent Puław Janusz Grobel, i prezes Grupy Azoty Puławy, Jacek Janiszewski. W uroczystości uczestniczył także ks. Marcin Grzesiak, wicedyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej i księża Piotr Trela i Aleksander Zeń.

Podczas homilii bp Miziński w nawiązaniu do perykopy o kuszeniu Jezusa na pustyni mówił o trzech pokusach jakie grożą człowiekowi w dzisiejszym świecie. Rozwijając myśl o miłosierdziu podkreślił wartość posługi dla drugiego człowieka, szczególnie chorego i cierpiącego. Sekretarz KEP mówił o ważnej roli i o pięknie posługi pracowników hospicjum i o wrażliwych sercach otwartych na człowieka potrzebującego.

Po Mszy świętej bp. Artur odwiedził chorych, z którymi serdecznie rozmawiał. Spotkał się również z zarządem organizacji i wolontariuszami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy