Nowy numer 44/2020 Archiwum

Gospel Rain zaprasza na przesłuchania do Chóru Trzech Dni

Zespół Gospel Rain od kilkunastu lat nieprzerwanie posługuje w czasie Triduum Paschalnego. Od zeszłego roku w kościele pojezuickim św. Piotra Apostoła w Lublinie. Tym razem do współtworzenia muzycznej oprawy zaprasza każdego, kto chciałby wspólnie z chórem taką posługę przeżyć.

Przesłuchania do wyjątkowego chóru odbędą się już jutro 10 marca o godz. 18 w sali przy kościele pw. św. Piotra Apostoła przy ul. Królewska 9. Przyjść może każdy, kto ukończył 16 lat i kocha muzykę. - Nie oczekujemy od kandydatów profesjonalnego przygotowania muzycznego ani wokalnego, liczy się przede wszystkim poryw serca - podkreśla Grzegorz Głuch lider Gospel Rain. - Chcemy jednak w jakiś sposób te umiejętności zweryfikować, ponieważ zależy nam, by to nie była jednorazowa inicjatywa. To ma być chór, który na stałe wpisze się w obchody Triduum w Lublinie. 

Każdy kto chciałby wziąć udział w przesłuchaniu do Chóru Trzech Dni, powinien przygotować dwa dowolne utwory muzyczne w języku polskim, bez podkładów wokalnych. Możliwe jest skorzystanie w czasie przesłuchania z pianina lub gitary, które będą do dyspozycji na miejscu.

 - Chór, który mam nadzieje, będzie naprawdę duży, wraz z chórzystami i muzykami Gospel Rain będzie się przygotowywać do celebracji Triduum Paschalnego w czasie cotygodniowych prób, śpiewając ponad 30 utworów w wielogłosowych opracowaniach - wyjaśnia G. Głuch. - Wśród nich znajdą się najpiękniejsze pieśni pasyjne, pieśni chwały, liturgiczne części Mszy Świętej, a także hymny i pieśni na czas Wigilii Paschalnej.

Chór Trzech Dni do celebracji liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej Wielkiej Soboty, będzie się przygotowywał w każdy piątek Wielkiego Postu. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama