Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ludzie różnych profesji o postawach wobec życia

Już po raz ósmy w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się konferencja dotycząca spraw obrony życia. Tegoroczna konferencja będzie poświęcona postawom wobec życia z perspektywy różnych zawodów czy ról w społeczeństwie.

Konferencja organizowana jest już po raz kolejny przez prof. Urszulę Dudziak, jej doktorantów, magistrantów i studentów. Idea spotkania związana jest z obchodami Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia. Za patrona konferencji organizatorzy przyjęli osobę ks. prof. Tadeusza Stycznia, który jak wyjaśniają, był następca ks. prof. kard. Karola Wojtyły na stanowisku kierownika katedry etyki w Lublinie i człowiekiem całym sobą oddanym sprawom życia.

Konferencja rozpocznie się w poniedziałek 20 marca 2017 r. o 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, piętro I, sala CTW-113.

Wśród prelegentów pojawią się m.in.: prof. Bogdan Chazan, który wygłosi wykład zatytułowany "Lekarz wobec życia pacjenta", prof. Aleksander Stępkowski prezes Zarządu Instytutu Ordo Iuris w Warszawie z wykładem "Prawnik wobec życia człowieka" i nasz redakcyjny kolega Franciszek Kucharczak dziennikarz Gościa Niedzielnego z wykładem "Dziennikarz wobec życia". 

Prof. Urszula Dudziak poruszy temat postawy psychologa wobec wartości życia, a poseł na Sejm RP Gabriela Masłowska postawy polityka wobec życia. 

Konferencja jak zaznacza prof. Dudziak jest okazją do spotkania ze znanymi i cenionymi prelegentami ale także wyrażenia swą obecnością własnej pełnej zaangażowania postawy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma