Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wiosna Gospel zawitała do Lublina przejdź do galerii

To kilka dni intensywnych zajęć, śpiewu i wielkich pokładów radości, jakie wywołuje bycie razem połączone z muzyką. Kolejny raz w naszym mieście trwa Wiosna Gospel.

- To wydarzenie, które łączy pokolenia, przełamuje bariery językowe, niszczy uprzedzenia i stereotypy, przywraca nadzieję. Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem zagranicznych gości, wśród których są wybitni instruktorzy muzyki gospel - pochodząca z Wielkiej Brytanii Tula Lynch, a także dobrze znany w środowisku gospelowym Amerykanin Brian Fentress - mówi Katarzyna Kłosowska, manager Festiwalu "Wiosna Gospel".

Pierwsze dwa dni warsztatów (czwartek i piątek) przeznaczone są dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych wokalistów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności zarówno w śpiewie solowym, jak i grupie wokalnej. W tym roku prowadzone są przez B. Fentressa. W ramach warsztatów przewidziana jest nauka utworów gospel, praca nad interpretacją piosenek, jak i postawą oraz ekspresją w trakcie występu, a także zajęcia z improwizacji wokalnej.

Kolejne dni festiwalu (sobota i niedziela) to warsztaty grupowe, podczas których uczestnicy tworzący tzw. mass choir i zapoznają się z ok. 10 utworami gospel. Zaprezentują je podczas koncertu finałowego które pod dyrekcją instruktorów - T. Lynch i B. Fentressa. Podczas warsztatów oraz koncertu uczestnikom towarzyszy 4-osobowy zespół muzyczny.

Nowością proponowaną w tym roku są warsztaty Gospel Kids, adresowane do dzieci w wieku 7-12 lat. Potrwają one dwa dni (sobota i niedziela), a zakończą się koncertem w niedzielę. Dzieci swoim występem otworzą koncert finałowy.

Efekty prac będzie można zobaczyć i posłuchać w niedzielę o godz. 19 w Chatce Żaka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama