Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

To jedyna katolicka uczelnia w Polsce będąca gospodarzem Narodowego Kongresu Nauki

W konferencji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim będzie uczestniczył Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Jej celem będzie przeorientowanie i doskonalenie edukacji.

Konferencja programowa Narodowego Kongresu Nauki „Doskonałość edukacji akademickiej – jak przeorientować uczelnie na jakość kształcenia” odbywać się będzie 29 marca (rejestracja uczestników w tym dniu od 8.30) i 30 marca w Centrum Transferu Wiedzy KUL. Niezwykle ciekawym punktem konferencji wydają się wystąpienia gości z zagranicy na temat oceny i doskonalenia jakości kształcenia w różnych kulturach akademickich.

- To szósta z dziewięciu konferencji programowych poprzedzających Narodowy Kongres Nauki we wrześniu 2017 r., na którym zostanie przedstawiona i poddana debacie koncepcja nowych ram ustawowych dla szkolnictwa wyższego w Polsce. Lubelska konferencja ma zainicjować w środowisku akademickim i szeroko rozumianym środowisku interesariuszy zewnętrznych pogłębioną dyskusję nad jakością kształcenia. Punktem wyjścia będzie zagadnienie kultury jakości w polskim szkolnictwie wyższym rozpatrywane w zestawieniu z rozwiązaniami przyjętymi w innych krajach europejskich, a pokazane przez pryzmat oceny wewnętrznej i zewnętrznej - tłumaczy, w oparciu o podpisany przez rektora KUL i ministra Gowina list, ks. dr hab. Marcin Wysocki z KUL.

Ważnym wątkiem dyskusji będzie przygotowanie studentów do wejścia na rynek pracy przez organizację praktyk zawodowych, staży i wymian międzynarodowych. Omówione zostaną również prognozy zatrudnienia absolwentów, potrzeby rynku pracy i formy współpracy uczelni z otoczeniem społeczno-gospodarczym. W konferencji weźmie udział ponad 500 przedstawicieli świata nauki i szkolnictwa wyższego z Polski i zagranicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy