Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

To był wyjątkowy człowiek, adwokat, społecznik, patriota i szambelan papieski

Na początku marca 2017 r. Rada Miasta Lublin podjęła uchwałę o nadaniu imienia adwokata Stanisława Kalinowskiego skwerowi położonemu w centrum miasta, u zbiegu ulic Bernardyńskiej i Koziej.

Dziekan Stanisław J. Kalinowski był zaangażowany również w odbudowę archikatedry lubelskiej. Był również radcą prawnym w kurii lubelskiej. Został wyróżniony godnością szambelana papieskiego.

Po jego śmierci w przedsionku archikatedry została umieszczona tablica z epitafium: „Ścierajcie próżność moją, modląc się za duszę Stanisława, ur. 14. 4.1888 we Lwowie, zm. 10.7.1954 w Lublinie”. Obecnie znajduje się ona przed wejściem do archikatedry.

Na początku marca 2017 r. Rada Miasta Lublin podjęła uchwałę o nadaniu imienia adwokata Stanisława Kalinowskiego skwerowi położonemu w centrum miasta, u zbiegu ulic Bernardyńskiej i Koziej. Uroczyste odsłonięcie tablicy nastąpi 14 kwietnia.

Skwer nie został wybrany przypadkowo. Tu bowiem krzyżowało się wiele ważnych ścieżek działalności adwokata S. Kalinowskiego.

Więcej na ten temat w kolejnym numerze „Gościa Lubelskiego ”. Zapraszamy Państwa już dziś do przeczytania rozmowy z adw. Seweryną Sajną, rzecznikiem prasowym Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy