GN 43/2020 Archiwum

Z krzyżem na ulice Lublina

W najbliższy piątek w Lublinie odbędą się dwie drogi krzyżowe, które wyjdą na ulice miasta. Pierwsza przejdzie po miasteczku akademickim, druga wyjdzie na ulice Starego Miasta.

Zarówno akademicka Droga Krzyżowa, jak Droga Krzyżowa Krucjaty Wyzwolenia Człowieka są w Lublinie wieloletnią tradycją. Obie gromadzą wielu ludzi, którzy chcą nie tylko rozważać Mękę Pana Jezusa, ale i modlić się za innych, a także przez swą obecność dawać świadectwo wiary.

Droga Krzyżowa po miasteczku akademickim odbędzie się 31 marca. Rozpoczęcie o 18.00 przy kościele akademickim KUL.

Tradycyjnie poszczególne stacje rozmieszczone będą m.in. przy Chatce Żaka i Domach Studenckich. W tym roku rozważania przygotowuje Duszpasterstwo Akademickie UMCS. W czasie Drogi Krzyżowej obecne będą relikwie Drzewa Krzyża Świętego z bazyliki oo. Dominikanów. Po zakończeniu nabożeństwa można będzie adorować relikwie w kościele akademickim KUL.

- Serdecznie zapraszamy całą lubelską społeczność akademicką oraz przyjaciół i absolwentów naszych uczelni. To dobry czas do budowania wspólnoty akademickiej i powierzenia swoich spraw Panu Bogu - mówią duszpasterze akademiccy.

Drugą z propozycji jest Droga Krzyżowa Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na Starym Mieście, która rozpocznie się o 17.00 pod archikatedrą. Poszczególne stacje znajdować się będą na uliczkach Starówki. Na zakończenie o 19.00 w katedrze będzie Msza św.

- Zapraszamy do gorącej modlitwy w intencji osób uzależnionych, ich rodzin, ruchów trzeźwościowych i abstynentów! Lata doświadczeń, gdy w tej intencji z krzyżem wychodzimy na ulice pokazują, że ludzie uzależnieni wobec naszej modlitwy nie pozostają obojętni - podkreślają członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka organizatorzy Drogi Krzyżowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama