Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Warsztaty gospel w Kraśniku, czyli śpiewać każdy może

Każdy, bez względu na wiek, kto ma ochotę razem z innymi chwalić i uwielbiać Pana Boga, może wziąć udział w warsztatach muzycznych proponowanych przez znany kraśnicki zespół Emmanuel Gospel.

Emmanuel Gospel już po raz trzeci zachęca kraśniczan do wspólnego, radosnego śpiewania w rytmach gospel. – Nasz zespół powstał przy parafii św. Józefa. Wyrósł ze wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca i był odpowiedzią na potrzeby naszego lokalnego Kościoła, gdy odbywała się kanonizacja św. Jana Pawła II – opowiada Ewa Bownik współorganizatorka muzycznych warsztatów.

Zespół się rozrastał i po kilku latach działalności, na wzór Lublina, postanowił stworzyć warsztaty muzyczne w Kraśniku. – Spróbowaliśmy po raz pierwszy dwa lata temu. Odzew był naprawdę duży. Okazało się, że jest zapotrzebowanie na tego rodzaju wydarzenia – mówi E. Bownik. – Ludzie mają pragnienie wspólnej modlitwy, ale też wspólnego uwielbienia śpiewem – podkreśla.

Kolejne trzecie już warsztaty muzyczne organizowane przez zespół Emmanuel Gospel odbędą się w dniach 21 – 23 kwietnia. Tym razem poprowadzi je zespół Heaven Up. – Ta formacja gościła u nas przy okazji pierwszej edycji warsztatów. Ich pełna pasji muzyka spotkała się z ogromnym uznaniem zarówno uczestników jak i widzów koncertu finałowego – podkreślają organizatorzy warsztatów.
Podczas trzech dni warsztatów uczestnicy zapoznają się z ok. 8 -10 utworami gospel, które wspólnie z zespołem zaprezentują podczas koncertu, będącego zwieńczeniem warsztatów. W trakcie zajęć oraz koncertu, uczestnikom towarzyszyć będzie zespół muzyczny. Każdy otrzyma też książeczkę z tekstami.

Aby wziąć udział w warsztatach, jak zaznaczają organizatorzy, nie jest wymagane wykształcenie muzyczne ani jakiekolwiek doświadczenie w śpiewaniu chóralnym. - Nie jest w ogóle wymagane żadne doświadczenie w śpiewie – podkreśla Ewa Bownik. - Piosenek wszyscy będą się uczyć ze słuchu, więc znajomość nut nie jest potrzebna. Nie ma również ograniczeń wiekowych. W naszych warsztatach biorą udział zarówno nastolatkowie jak też osoby, które mają więcej niż 60 lat – zauważa organizatorka. - W trakcie prób i przerw wszelkie informacje i pomoc będzie można również uzyskać od organizatorów i prowadzących – dodaje.
Zapisy na warsztaty trwają. Swój udział można zgłosić mailowo: warsztatygospel@hotmail.com, lub telefonicznie: 517 96 98 94 oraz przez wiadomość na fanpage'u Emmanuel Gospel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy