Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Skansen zaczyna nowy sezon

Od pierwszej niedzieli kwietnia zaczyna się nowy sezon z Muzeum Wsi Lubelskiej, które dla zwiedzających przygotowało szereg wydarzeń pokazujących jak kiedyś wyglądało życie na wsi.

Sezon wiosennych wydarzeń w lubelskim skansenie rozpocznie się „Pokazem orki konnej”. Pracę koni w malowniczej scenerii wiejskiej trudno już dziś zobaczyć na co dzień. Szczególnie dla osób mieszkających w mieście prace wykonywane dawniej na wsi są nieznane, tym samym atrakcyjne.

- Od lat obserwujemy, że każde z wydarzeń prezentujących dawne prace, czy zwyczaje przyciąga do muzeum szczególnie rodziny z dziećmi. Rodzice chcą pokazywać maluchom rzeczy, których już nie ma na wyciągnięcie ręki, z wielką ciekawością oglądają stare domy, gospodarstwo, prace polowe, a przy okazji żywe zwierzęta, które  także hodujemy w skansenie - mówią pracownicy Muzeum Wsi Lubelskiej.

8 i 9 kwietnia skansen zaprasza na Lubelski Festiwal Wielkanocny, podczas którego będzie można zobaczyć jak wyglądało malowanie pisanek i przygotowania do świąt.

W maju natomiast warto przyjść na „Dnia Wiatraka”, podczas których poznamy od podszewki pracę młynarzy oraz metodę tradycyjnego wypieku chleba i podpłomyków. Ponadto w maju nie zabraknie też wyjątkowej wędrówki po ożywającym nocą skansenie w trakcie Nocy Muzeów, na którą niezwykle szybko zapełniają się miejsca.

Dla spragnionych wiedzy, Muzeum przygotowało wystawę czasową „Pamiątki życia codziennego w Lublinie w 1 poł. XX w.” oraz warsztaty edukacyjne dla szkół „Poznajemy dziedzictwo kulturowe regionu”, podczas których wykonawcami są rzemieślnicy i twórcy ludowi z całej Lubelszczyzny.

Więcej informacji można znaleźć na stronie skansen.lublin.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy