GN 46/2018 Archiwum

Abp Budzik z wizytą na Białorusi

Metropolita lubelski odwiedził lubelskich księży pracujących za wschodnią granicą.

Na początku kwietnia abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski odwiedził lubelskich księżych pracujących na Białorusi.

Metropolita lubelski odwiedził ks. prał. Sławomira Laskowskiego w Homlu, ks. kan. Tadeusza Samorka w Swietłogarsku i ks. kan. Jacka Borowca w Pertykowie. Metropolita lubelski w domu sióstr   Metropolita lubelski w domu sióstr Archidiecezja Lubelska

Jak podaje serwis diecezjalny - abp Budzik odwiedził również Dom Miłosierdzia prowadzony przez Siostry Misjonarki Miłości Matki Teresy z Kalkuty, „wioskę” dzieci i młodzieży prowadzona przez siostry Benedyktynki Samarytanki. Kościół w Homlu zbudowany przez ks. Laskowskiego   Kościół w Homlu zbudowany przez ks. Laskowskiego Abp Budzik/Twitter

Pozdrowienia z Homla przesłał osobiście abp Budzik za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. Poinformował jednocześnie o przygotowaniach do Eucharystii w kościele zbudowanym przez ks. Sławomira Laskowskiego.

Ponadto biskup lubelski spotkał się z prawosławnym biskupem Stefanem w Homlu i uczestniczył w liturgiach w lokalnych wspólnotach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy