Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Beata Bednarz u św. Piotra w Lublinie

8 kwietnia o 19.30 w Kościele pw. św. Piotra Apostoła wystąpi jedna z najlepszych polskich wokalistek.

Początek działalności muzycznej Beaty Bednarz to rok 1979, kiedy trafiła do amatorskiego zespołu Posłani. Od tamtego czasu trwa jej fascynacja „czarną muzyką” i chórami gospel. Karierę zawodową rozpoczęła w 1985 roku. Śpiewała z zespołami kojarzonymi z nurtem gospel i CCM, m.in.: Heavy Blues, Amenband, Trzecia Godzina Dnia, Gaude Band i Deus Meus.

Wokalistka porusza się w różnych gatunkach muzycznych. Jako muzyk sesyjny, zapraszana jest do nagrań i koncertów przez gwiazdy polskiej estrady, m.in. Marylę Rodowicz, Edytę Górnika, Kayah, Mietka Szcześniaka, Andrzeja Piasecznego, Budkę Suflera czy T. Love.

Artystka przez kilka lat wraz z Lorą Szafran i Patrycją Golą tworzyły zespół „Big Stars”. Dla wytwórni filmowej Disney Bednarz zaśpiewała polskie wersje utworów do filmów: „Król Lew”, „Mój Brat Niedźwiedź II” i „Księżniczka i żaba”. Wydała 11 solowych albumów.

W Lublinie pani Beata zaśpiewa utwory pasyjne podczas koncertu zatytułowanego "Pasja Miłości". Wstęp na koncert jest wolny, a po koncercie będzie można złożyć ofiarę na remont kościoła św. Piotra. 

Znana pieśń "Golgoto" w wykonaniu Beaty Bednarz.

BEATA BEDNARZ - „Golgoto"

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy