Nowy numer 45/2018 Archiwum

Radio Plus Lublin, codzienna dawka informacji i formacji

Ks. Krzysztof Podstawka: Chciałbym, aby słuchacze tej stacji poczuli dumę, że są Kościołem. Chcemy towarzyszyć ludziom w ich codzienności.

Radio Plus w Lublinie nadaje na częstotliwości 87,9. Rozpoczęło swe funkcjonowanie w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. A już dziś możemy słuchać lokalnych serwisów i programów. Do słuchania lokalnego pasma zapraszamy codziennie w godzinach od 16.00 do 20.00.

- Sieć powstała w wyniku porozumienia kilku diecezji, które odpowiedziały na ofertę zaproponowaną przez Porozumienie Radiowe Plus do tworzenia ogólnopolskiej sieci stacji diecezjalnych - mówi ks. dr Krzysztof Podstawka, dyrektor Radia Plus w Lublinie.

Dostrzega on przede wszystkim dwa zasadnicze cele działalności Radia Plus w Lublinie. - Po pierwsze rzetelna informacja, z serwisem lokalnym, z mocnym akcentem na wiadomości z życia archidiecezji. Drugim elementem jest część formacyjna, czyli ewangelizacja. Chcemy to robić w dość atrakcyjnym formacie. Znakiem rozpoznawczym Radia Plus są tzw. „przeboje z nutą nostalgii” - tłumaczy ks. Podstawka.

Radio adresuje swój program do odbiorcy powyżej 30. roku życia. - Ale ma ono charakter otwarty. Unikamy ścisłej terminologii kościelnej, aby przesłanie mogło dotrzeć do ludzi na różnym poziomie wiedzy i wiary. To dość odważna próba, by łączyć wiarę z powszechną kulturą. Chcemy być radiem towarzyszącym człowiekowi, nie chcemy się również opowiadać po żadnej stronie dyskursu politycznego - precyzuje.

W redakcji Radia Plus Lublin pracuje 5 osób. Większość ma doświadczenie w pracy radiowej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy