Nowy numer 2/2021 Archiwum

Przyjdź i daj się Bogu poprowadzić

W parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na Górze Chełmskiej trwa Seminarium Odnowy Wiary. Do udziału w nim zaproszony jest każdy. Choć spotkania już się rozpoczęły, to jednak jeśli ktoś pragnie bliżej doświadczyć w sercu działania Pana Boga jest zaproszony.

Seminarium Odnowy Wiary w sanktuarium maryjnym w Chełmie rozpoczęło się 3 kwietnia. - Przygotowaliśmy je po wielu miesiącach rozeznawania, w porozumieniu z Pallotyńską Szkołą Nowej Ewangelizacji informuje ks. Paweł Gołofit wikariusz z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. - Jest to odpowiedź na głód człowieka za głębokim i regularnym spotkaniem z żywym Bogiem. Wielu z nas chodzi do kościoła latami, nie wiedząc tak naprawdę, czym jest Eucharystia, jak się prawdziwie modlić, co to znaczy w praktyce, że Bóg mnie kocha, jak mocne konsekwencje niesie ze sobą grzech. Po wielu latach bezowocnej modlitwy obrażamy się na Boga, nie mając mocnego fundamentu.

Ks. Paweł podkreśla, że istnieje możliwość, by to zmienić. Seminarium Odnowy Wiary jest właśnie sposobem na rozbudzenie swojej wiary na nowo. Seminarium skierowane jest do wszystkich osób powyżej 17 roku życia aż do później starości. - Bo Pan Bóg chce wejść w dynamiczną relację z każdym człowiekiem - zaznacza wikariusz.

Choć spotkania trwają już od początku kwietnia i chętnych do uczestnictwa w Seminarium jest bardzo wielu, to każda kolejna osoba jest bardzo mile widziana. - Przygotowując to wydarzenie nie myśleliśmy, że Pan Bóg przyprowadzi tyle osób. Ale przecież nasze plany są niczym wobec planów Bożych - mówił ks. proboszcz Andrzej Sternik po pierwszym spotkaniu, na którym pojawiło się ok 450 osób.

Seminarium Odnowy Wiary to forma rekolekcji trwających 10 tygodni. Każdy tydzień ma określony temat, związany z najważniejszymi kwestiami dotyczącymi życia duchowego (m. in. problem rozeznawania duchowego, przebaczenia i uzdrowienia, działania Ducha Świętego, grzechu i nawrócenia, osobistej relacji z Bogiem itd.).

Cotygodniowe spotkania, które obejmują wspólną modlitwę i konferencję, dopełnia indywidualna modlitwa z Pismem Świętym, którą podejmuje każdy uczestnik Seminarium. Całość wieńczy modlitwa o przyjęcie darów Ducha Świętego.

Spotkania w chełmskim sanktuarium odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama