GN 47/2020 Archiwum

"Stacja Fatima". Uroczystości na 100-lecie objawień w Fatimie

Zapraszamy do parafii ojców kapucynów na lubelską Poczekajkę. Będą modlitwy, nocne czuwania i procesje. Przewidziano modlitwy dla dzieci i dorosłych.

Bracia kapucyni zapraszają na nabożeństwo „Stacja Fatima” w kościele przy al. Kraśnickiej 76 w Lublinie w nocy z 12 na 13 maja. Zaplanowano również konferencję na temat orędzia fatimskiego, film dotyczący objawień, procesję Maryjną do sześciu stacji nawiązujących do sześciu spotkań Hiacynty, Franciszka i Łucji. Przytaczane opisy zjawień Matki Bożej opisane przez siostrę Łucję będą dopełnione przypomnieniem wydarzeń historycznych, które potwierdzają skuteczność modlitwy różańcowej.

Oto fragment wspomnienia siostry Łucji: „13 maja 1917 r. bawiliśmy się z Hiacyntą i Franciszkiem na szczycie zbocza Cova da Iria. Budowaliśmy murek dookoła gęstych krzewów, kiedy nagle ujrzeliśmy jakby błyskawicę. Zaczęliśmy schodzić ze zbocza, poganiając owce w stronę drogi. Kiedy doszliśmy mniej więcej do połowy zbocza, blisko dużego dębu, zobaczyliśmy znowu błyskawicę, a po zrobieniu kilku kroków dalej, ujrzeliśmy na skalnym dębie Panią w białej sukni, promieniującą jak słońce”.

– Znaki towarzyszące każdej stacji podczas naszych modlitw będą pomocne by odkryć na nowo i zagłębić się w ducha spotkań z Maryją. Pozwoli to także na głębsze rozumienie łaski sakramentu chrztu św. Centralnym punktem będzie Msza św. o północy, podczas której zostanie odnowione ofiarowanie Niepokalanemu Sercu Maryi – wyjaśnia o. prof. Andrzej Derdziuk, pomysłodawca i główny organizator wydarzenia.

Po Mszy św. będzie miało miejsce długie uwielbienie i dziękczynienie. Wszystko zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia odprawioną o 3.00 nad ranem. – To będzie okazja do autentycznego przeżycia pokuty i ofiarowania swego trudu czuwania w duchu wynagrodzenia za grzechy całego świata – podkreśla o. Derdziuk. W czuwaniu, modlitwie i przeżywaniu wydarzeń będzie pomagać opracowanie „Stacja Fatima” wydane przez Prowincję Warszawską Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

Program:

12/13 maja

Przystanek dzieci

 • 17.30 – Nabożeństwo majowe
 • 18.00 – Fatimska Msza św. z udziałem dzieci
 • 18.50 – Dziecięca procesja z Aniołem

Przystanek dorosłych

 • 19.30 – Powitanie i wprowadzenie do czuwania
 • 19.45 – Konferencja Maryjna – wprowadzenie do tajemnicy fatimskiej
 • 20.35 – Film z Fatimy
 • 21.00 – Maryjny apel fatimski
 • 21.30 – Sześć stacji Maryjnych nawiązujących do sześciu zjawień Maryi w Fatimie
 • 24.00 - Msza św. z aktem ofiarowania się Niepokalanemu Sercu Maryi
 • 01.40 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa
 • 03.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie czuwania
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama