- Chodzi o to, by pokazywać ludziom, jakim skarbem jest Pismo Święte. To sam Bóg przez jego karty mówi do nas, wyjaśnia rzeczywistość, pokazuje swoje kochające i miłosierne oblicze - mówi ks. Mirosław Wróbel, moderator Dzieła Biblijnego w archidiecezji lubelskiej, który przewodniczył diecezjalnym obchodom Niedzieli Biblijnej.
Pismo Święte jest w wielu domach. Nie znaczy to jednak, że jest czytane. Czasem zdobi półkę, z której jest zdejmowane tylko po to, by zetrzeć kurz. Niedziela Biblijna ma to zmienić.
W tym roku Niedziela Biblijna odbyła się po raz 9., tradycyjnie już inaugurując Tydzień Biblijny, któremu towarzyszy hasło: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”.
- Bogactwo Pisma Świętego jest niemierzalne. Pan Bóg wypowiada się na każdy temat i nie ma takiej sytuacji w życiu, której analogii nie można by znaleźć na kartach Biblii - podkreśla ks. prof. Mirosław Wróbel.
Po 9 latach organizowania Niedziel Biblijnych można mówić już o konkretnych owocach. Okazuje się, że coraz więcej ludzi nie tylko sięga po lekturę Biblii, ale i chce zgłębiać wiedzę na jego temat. W Lublinie od kilku lat prowadzony jest Kurs Formacji Biblijnej na KUL, na który każdy, niezależnie od wieku i wykształcenia, może się zgłosić. Z roku na rok przybywa chętnych. W tym roku z kursu korzysta ponad 100 osób. W wielu parafiach powstają także kręgi biblijne, które zachęcają do lektury i poznawania Pisma Świętego.
Centralne obchody Niedzieli Biblijnej odbyły się w parafii Świętej Rodziny w Lublinie. Podczas Mszy św. o 11.30 nastąpiło włączenie nowych członków do Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej.
W kościołach wierni otrzymali fragmenty Listu do Galatów do osobistego rozważania i aktualizowania w swoim życiu. Była także możliwość zakupu nowych przekładów Biblii oraz najnowszej literatury biblijnej.