Nowy numer 47/2020 Archiwum

Zmarł Jakub Malik, profesor KUL. Miał 47 lat

Jakub Malik zmarł 8 maja po długiej chorobie. O śmierci Profesora poinformował na swojej stronie Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Profesor Malik od 2006 r. kierował Katedrą Literatury Realizmu i Naturalizmu. Był autorem wielu publikacji oraz dwóch autorskich książek: "Adolf Nowaczyński. Między modernizmem a pozytywizmem" oraz "«Lalka». Historie z różnych światów". 

Jakub Malik był też ekspertem od twórczości Boba Dylana. Jego tekstami interesował się od bardzo wielu lat i był, jak sam opowiadał, niezwykle szczęśliwy, gdy Dylan otrzymał nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Prof. Malik był przede wszystkim wybitnym znawcą literatury XIX-wiecznej, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Bolesława Prusa. Jego pasje wykraczały jednak daleko poza ten obszar. Był również nauczycielem w Liceum Śródziemnomorskim im. św. Dominika Guzmana w Lublinie. Był związany z duchowością drogi neokatechumenalnej.

Pogrzeb prof. Malika odbędzie się w najbliższy piątek 12 maja. Msza św. pogrzebowa rozpocznie się o 13.30 w Kościele Akademickim KUL. Ciało prof. Malika zostanie złożone do grobu na cmentarzu przy Drodze Męczenników Majdanka.

Żonie i córkom składamy wyrazy współczucia. Czytelników prosimy o modlitwę w intencji zmarłego profesora i gesty solidarności wobec Najbliższych, którzy przeżywają smutek i żałobę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama