Nowy numer 46/2018 Archiwum

Biały marsz za życiem w Łęcznej

Od kilku lat dzień urodzin Jana Pawła II obchodzony jest w Łęcznej szczególnie uroczyście. W tym roku po raz drugi przeszedł ulicami miasta "Biały marsz dla życia"

- Do organizowania takich uroczystości zainspirował nas Jan Paweł II. Słuchaliśmy jego nauczania, staraliśmy się realizować je w naszym życiu, a kiedy odchodził wyszliśmy na ulice by wspólnie przeżywać jego odchodzenie do domu Ojca. To nas jednoczyło i umacniało. To też stało się inspiracją, by w dzień urodzin papieża 18 maja organizować najpierw Dni Papieskie, a od dwóch lat tego dnia idziemy w marszu za życiem by wypełnić nauczanie papieża o wartości i obronie życia - mówi ks. Janusz Rzeźnik proboszcz parafii św. Marii Magdaleny w Łęcznej.

Marsz nie jest inicjatywą jednej parafii, ale całego miasta i wszystkich wspólnot parafialnych, jakie działają w Łęcznej.

- To okazja do dawania świadectwa naszej wiary, wyrażania naszych poglądów odnośnie wartości życia i uczczenia Jana Pawła II, który, mimo iż nie ma go z nami już wiele lat, wciąż jest nam bliski i jesteśmy dumni, że mieliśmy takiego rodaka - mówią członkowie Domowego Kościoła, którzy licznie wybierają się na marsz.

Do udziału zaproszony był każdy. Marsz  rozpoczął się przy kościele św. Barbary. Trasa prowadziła ulicami: Kard. Stefana Wyszyńskiego, Lisa- Błońskiego, Staszica, Al. MB Fatimskiej do pomnika Św. Jana Pawła II.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy