Nowy numer 49/2020 Archiwum

Biały marsz za życiem w Łęcznej

Od kilku lat dzień urodzin Jana Pawła II obchodzony jest w Łęcznej szczególnie uroczyście. W tym roku po raz drugi przeszedł ulicami miasta "Biały marsz dla życia"

- Do organizowania takich uroczystości zainspirował nas Jan Paweł II. Słuchaliśmy jego nauczania, staraliśmy się realizować je w naszym życiu, a kiedy odchodził wyszliśmy na ulice by wspólnie przeżywać jego odchodzenie do domu Ojca. To nas jednoczyło i umacniało. To też stało się inspiracją, by w dzień urodzin papieża 18 maja organizować najpierw Dni Papieskie, a od dwóch lat tego dnia idziemy w marszu za życiem by wypełnić nauczanie papieża o wartości i obronie życia - mówi ks. Janusz Rzeźnik proboszcz parafii św. Marii Magdaleny w Łęcznej.

Marsz nie jest inicjatywą jednej parafii, ale całego miasta i wszystkich wspólnot parafialnych, jakie działają w Łęcznej.

- To okazja do dawania świadectwa naszej wiary, wyrażania naszych poglądów odnośnie wartości życia i uczczenia Jana Pawła II, który, mimo iż nie ma go z nami już wiele lat, wciąż jest nam bliski i jesteśmy dumni, że mieliśmy takiego rodaka - mówią członkowie Domowego Kościoła, którzy licznie wybierają się na marsz.

Do udziału zaproszony był każdy. Marsz  rozpoczął się przy kościele św. Barbary. Trasa prowadziła ulicami: Kard. Stefana Wyszyńskiego, Lisa- Błońskiego, Staszica, Al. MB Fatimskiej do pomnika Św. Jana Pawła II.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama