Nowy numer 20/2024 Archiwum

Poznaj swój potencjał. Konferencja o zdrowiu i płodności

Dobrze wiedzę na temat zdrowia i płodności czerpać z wiarygodnych źródeł. Od tego, co wiemy i jak żyjemy, zleży nasza przyszłość, stąd pomysł na konferencję i warsztaty związane z tym tematem.

"Zdrowi Płodni. A Ty znasz swój potencjał?" to jedyny taki projekt w Lublinie. Konferencja i warsztaty  są realizacją  jednego z celów Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 - 2020, którym jest poprawa zdrowia prokreacyjnego - wyjaśnia lekarz Joanna Płońska.
 
Płodność jest kluczowym elementem zdrowia. I okazuje się, że często brak wiedzy, jak też wiedza z mało wiarygodnych źródeł, staje na drodze do realizacji planów i marzeń o założeniu rodziny. Stąd też inicjatywa wykładów, warsztatów specjalistów z dziedziny ginekologii i położnictwa oraz psychologii - ku rzetelnej wiedzy o zdrowiu, profilaktyce, budowaniu relacji.
 
Według ekspertów, płodność polskiego społeczeństwa spada. Nawet do 20 % par w ciągu roku mimo starań o dziecko nie zachodzi w ciążę. U tych osób rozpoznaje się niepłodność. Ludzie nie wiedzą, jak dbać o swoją płodność. Co więcej, nie wiedzą, kiedy właściwie są płodni. 

- Płodność nie jest jedynie opcją, którą z pomocą antykoncepcji możemy ustawić na „off”. Płodność kobiet i mężczyzn może być  poważnie zaburzona zarówno przez niedożywienie jak i przez otyłość, a także przez wiele innych czynników. Pokazuje to, że jest ona  wypadkową delikatnej równowagi w naszym organizmie. Ludzie świadomi jej wartości, potrafią wczytać się w język swojego ciała i podjąć działania mające na celu wzmocnienie swojego zdrowia. Niezwykle istotny jest nasz styl życia - podkreślają organizatorzy konferencji i warsztatów.
 
Spotkania poprowadzić będą lekarze, położne, psycholodzy, instruktorzy metod rozpoznawania płodności.
Konferencja odbędzie się 22 maja w Lublinie w Urzędzie Wojewódzkim.
 
Program
  • 16.00 powitanie 
  • 16.05 Płodność jako kluczowy element zdrowia. Jak ją wzmacniać? lek. Ewa Ślizien-Kuczapska, Warszawa 
  • 16.35 Przygotowanie do rodzicielstwa. Perspektywa położnej, Nikoleta Anna Broda, Warszawa  
  • 17.05  przerwa
  • 17.20  Nowe trendy w diagnostyce i terapii niepłodności, lek. Grzegorz Nyc, Radom 
  • 17.50  Transmisje międzypokoleniowe postaw wobec prokreacji,prof. Dorota Kornas- Biela, Lublin 
  • 18.20  panel dyskusyjny z udziałem ekspertów 
  • 19.00  zakończenie konferencji 
 
Dla chętnych odbędą się także warsztaty w dniach 23 - 25 maja w trzech miejscach w Lublinie. By wziąć w nich udział trzeba zarejestrować się na stronie http://zdrowiplodni.weebly.com/rejestracja.html
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy