Nowy numer 47/2020 Archiwum

Pielgrzymka do parafii św. Jana Pawła II we Lwowie

Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Lublinie organizuje pielgrzymkę do Lwowa, podczas której pątnicy odwiedzą powstającą parafię św. Jana Pawła II.

Trzydzieści lat temu, 9 czerwca 1987 roku, papież Jan Paweł II odwiedził Lublin, miasto z którym był związany przez niemal 25 lat jako wykładowca KUL. Tego dnia odbędą się centralne uroczystości w parafii św. Rodziny na Czubach. O 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego, który dokona poświęcenia kościoła przy ul. Jana Pawła II w Lublinie.

Natomiast parafia św. Maksymiliana Kolbego w Lublinie organizuje pielgrzymkę do Lwowa od 2 do 4 czerwca. – Zależy nam na tym by odwiedzić to wyjątkowe miasto, modlić się w trzech katedrach jakie się tam znajdują. Naszym pragnieniem jest również odwiedzić budującą się parafię św. Jana Pawła II – mówi ks. Marek Sapryga, proboszcz parafii. W planach pielgrzymki jest tradycyjnie uczestnictwo w spektaklu w operze we Lwowie. Każdy, kto zechciałby udać na pielgrzymkę do Lwowa z parafią św. Maksymiliana Kolbego w Lublinie może uzyskać informacje pod nr. tel.608463648.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama