Nowy numer 48/2020 Archiwum

To nie jest miasto dla starych ludzi

Zielone światło na niektórych przejściach dla pieszych pali się tak krótko, że nie ma szans, aby zdążyć w tym czasie przejść na druga stronę ulicy.

Nie piszę o wszystkich przejściach dla pieszych w Lublinie, bo nie znam warunków panujących na wszystkich przejściach. Piszę o niektórych. Uważam, że jest to kwestia wymagająca korekty.

Lubię na mecze Górnika Łęczna rozgrywane na Arenie Lublin iść piechotą. Pomaga to uniknąć nerwów, które z kolei towarzyszą kibicom wyjeżdżającym z parkingu przy stadionie (parking przy Arenie Lublin to niemal temat na opowieść).

Idąc w kierunku stadionu chodnikiem przy ul. Lubelskiego Lipca ’80, dochodzi się do przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego. Zielone światło pali się na tyle krótko, że szybkim krokiem nie udało mi się w tym czasie go pokonać. Osoby idące normalnym krokiem połowę dystansu musiały pokonać na świetle czerwonym.

Wracając z meczu, postanowiłem sprawdzić jak wygląda przejście na drugą stronę ul. Lubelskiego Lipca ’80. Jest to ulica szersza niż Piłsudskiego… Bardzo szybkim krokiem na zielonym świetle zdołałem pokonać jedynie trzy piąte dystansu. I znów, pozostali piesi połowę drogi pokonali na czerwonym. To nie są przejścia dla pieszych. Najwyraźniej dla sprinterów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama