Nowy numer 47/2020 Archiwum

"Czas na rodzinę" pod takim hasłem 11 czerwca ulicami Lublina, Chełma i Puław przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny

Coroczne marsze stały się w wielu miastach oczekiwanym społecznym wydarzeniem i okazją do zamanifestowania swojego przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego.

Hasło tegorocznych marszy, które w różnym czasie organizowane są w wielu miastach na terenie całej Polski, brzmi: "Czas na rodzinę".

Ideą marszów od początków ich funkcjonowania było zwracanie uwagi opinii publicznej i władz – zarówno tych lokalnych jak i ogólnopolskich – na sytuację rodziny. Z uwagi na fakt, że rodzina jest instytucją szczególną i niezastępowalną, inicjatorzy domagają się, by cieszyła się odpowiednim prestiżem. 

- Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę, że rodzina jest naszym największym skarbem, że należy o nią dbać, szanować i poświęcać jej dużo czasu - mówią przedstawiciele Centrum Jana Pawła II, koordynatorzy marszu w Lublinie.

Do udziału w marszu zaproszone są rodziny z dziećmi, babcie i dziadkowie, narzeczeni, osoby poszukujące swojej drugiej połówki, które czują, że to już czas na założenie rodziny. - Pokażmy jak jest dużo lublinian dla których życie i rodzina są największą wartością - zachęcają organizatorzy lubelskiego marszu. 

Program Marszu Życia w Lublinie: 

14.00 – 16.00 - „Scena Pełna Życia” –  plac przy kościele akademickim KUL

- rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja Rodzina"
- koncert zespołu "Płomyki Ojca Gwidona"
- koncert zespołu "Guadalupe" i Rodzin Guadalupiańskich

16.00 - przemarsz uczestników marszu do archikatedry lubelskiej, który poprowadzi jak co roku abp Stanisław Budzik

17.00 -  Uroczysta Eucharystia z posługą zespołu „Guadalupe”, Rodzin Guadalupiańskich, Dzieci Guadalupiańskich i dzieci z zespołu "Płomyki Ojca Gwidona".

W Chełmie marsz rozpocznie się o godz. 13.00 na placu przykościelnym parafii Mariackiej. Następnie uczestnicy marszu przejdą ulicami: Lubelską, Wojsławicką, Powstańców Warszawy, Gen. Grota-Roweckiego, Lwowską i Lubelską. Świętowanie zakończy Koronka do Miłosierdzia Bożego w parafii Rozesłania św. Apostołów o godz. 15.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama