Nowy numer 46/2018 Archiwum

Mali misjonarze spotkają się w Pliszczynie

Już po raz czwarty w naszej archidiecezji odbędzie się Kongres Misyjny Dzieci. Do Pliszczyna 10 czerwca przybędzie 300 uczniów zaangażowanych w różnego rodzaju formy działalności misyjnej.

Spotkania kongresowe, jak mówi dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w archidiecezji lubelskiej ks. Wojciech Rebeta, które odbywają się co kilka lat, są dla archidiecezji wielkim wydarzeniem.

- To czas odnowy i pogłębienia zapału misyjnego najmłodszych, ale też budzenie świadomości misyjnej tych, którzy jeszcze z tego rodzaju działalnością nie mają do czynienia - przekonuje duszpasterz. - Dlatego też na Kongres zaproszone zostały nie tylko wszystkie grupy kolędników misyjnych i dzieci z ognisk misyjnych, ale także wszyscy, którym dzieła misyjne są w jakiś sposób bliskie - dodaje. 

IV Kongres, który odbędzie się tym razem w  Ośrodku Księży Sercanów w Pliszczynie przebiegnie pod hasłem "Idźcie i głoście z Maryją!”. - To hasło związane z tematem Roku Duszpasterskiego i 100. rocznicy Objawień Fatimskich - wyjaśnia ks. Rebeta. 

Spotkanie małych kolędników rozpocznie się o godz. 9.30. - Zaplanowaliśmy prezentację grup, animacje muzyczne, występy teatralne i główną atrakcję, czyli spotkanie z misjonarzami z pięciu kontynentów - informuje ks. dyrektor. - W ogrodach sercańskich będzie można także oglądać kramy misyjne z pamiątkami z misji - dodaje. 

Centralnym punktem wydarzenia będzie uroczysta Eucharystia, której przewodniczył będzie ks. Maciej Będziński sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy