Nowy numer 47/2020 Archiwum

Młodzi promują Lublin piosenką

Przez trzy miesiące spotykali się i wspólnie pracowali. Młodzież z lubelskich dzielnic pod kierunkiem Pawła Skrzeka stworzyła piosenkę na jubileusz 700 - lecia miasta.

20 młodych osób najpierw spotykało się, by podyskutować o Lublinie. Potem powstał pomysł, by stworzyć razem utwór, który mógłby promować miasto z okazji jubileuszu.

- To były pewnego rodzaju warsztaty i właśnie w ich trakcie, zupełnie od zera powstała piosenka stworzona przez młodzież - opowiada Paweł Skrzek koordynator projektu, który przyjął nazwę "Nagrywamy Lublin". - Razem najpierw ułożyliśmy linię melodyczną a potem zabraliśmy się za warstwę słowną. Piosenka już jest. Nagrana profesjonalnie w studio - chwali się muzyk. - W piosence przemycona została treść o tym, że Lublin jest miastem inspiracji, który daje wiele możliwości - zaznaczają młodzi artyści.

Kolejnym etapem spotkań były warsztaty z pisania scenariusza. - Chcieliśmy, by utwór promujący miasto miał swój videoklip - podkreśla Skrzek.

Młodzież z zapałem zabrała się do pracy i wykazała się wielką inicjatywą w nagrywaniu ujęć wideo. W ciągu dwóch dni powstał klip. Teraz cała ekipa czeka na montaż a oficjalna premiera utworu jest zaplanowana na koniec czerwca.

Cała akcja jest realizowana w ramach projektu „Dzielnice Kultury” jako element programu obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama