Nowy numer 49/2020 Archiwum

Ks. Mietek Puzewicz dołączył do zespołu lubelskiej "Niedzieli"

Ks. Mieczysław Puzewicz zastąpi na stanowisku redaktora "Niedzieli" ks. Krzysztofa Podstawkę, który w kwietniu objął funkcję dyrektora Radia Plus.

Ks. Mieczysław Puzewicz przez ostatnie 6 lat kierował Radiem eR, które w kwietniu tego roku zostało zastąpione przez Radio Plus. Wcześniej przez wiele lat był rzecznikiem prasowym lubelskiej kurii metropolitalnej.

Od roku 1991 pełnił funkcję diecezjalnego duszpasterza młodzieży. W tym samym czasie razem z młodymi z archidiecezji zakładał Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Centrum Wolontariatu archidiecezji lubelskiej.

W Centrum Wolontariatu ks. Mieczysław działa prężnie cały czas, będąc przewodniczącym Rady Programowej oraz doradcą ideowym i merytorycznym Centrum. Jest też autorem licznych projektów pomocowych w Polsce i za granicą (m.in. Kuba, Tanzania, Gruzja, Ukraina). 

Przez kilka lat ks. Puzewicz kierował także Domem Spotkania Caritas Archidiecezji Lubelskiej w Dąbrowicy pod Lublinem.

Kapłan oprócz nominacji na redaktora "Niedzieli" otrzymał także nominację na delegata biskupiego do spraw pomocy osobom wykluczonym. - To usankcjonowanie tego, co od wielu lat robię - komentuje decyzję arcybiskupa. Do jego obowiązków będzie należała m.in. pomoc osobom bezdomnym, więźniom i byłym więźniom oraz uchodźcom. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama