Akademia małego przyrodnika czyli wakacje w ogrodzie

Lato w mieście nie musi być nudne i spędzane w otoczeniu bloków. Ogród Botaniczny UMCS przygotował dla najmłodszych warsztaty wśród przyrody.

Lubelski Ogród Botaniczny jest jednym z najpiękniejszych miejsc w mieście. Rozległy teren pomiędzy doliną rzeki Czechówki po zachodnie zbocze przecięte trzema lessowymi wąwozami oraz płaskowyż sprawia, że spacerując po ogrodzie można udać się w niezwykłą podróż w świat przyrody.

- Uroki ogrodu przyciągają do nas wiele osób, w tym rodziny z dziećmi, które, jak się okazuje nie tylko lubią bawić się wśród przyrody, ale i interesują się roślinami jakie rosną wokół. Obserwując zainteresowanie najmłodszych pomyśleliśmy, że warto pomyśleć o czymś, co pozwoli dzieciom nie tylko miło spędzać czas, ale i poszerzy ich wiedzę i zapozna z życiem ogrodu. Tak zrodził się pomysł "Akademii małego przyrodnika" czyli tygodniowych warsztatów dla dzieci na początku wakacji - mówi Monika Książek z Ogrodu Botanicznego UMCS.

Warsztaty będą trwały tydzień od 3 do 7 lipca i każdego dnia poświęcone będą innej tematyce.

- Chcemy pokazać różnorodność naszego ogrodu, zdradzić kilka tajemnic roślin, pokazać jak o nie dbać, a przy okazji dobrze się bawić. Będą więc zarówno warsztaty, gdzie każdy będzie mógł pracować w ziemi, jak i zajęcia z wykorzystaniem roślin i ich właściwości oraz oczywiście czas na zabawę, piknik na naszej łące i wypoczynek w cieniu starych drzew - opowiadają pomysłodawcy Akademii.

Do udziału w warsztatach zaproszone są dzieci w wieku od 7 do 10 lat, ale organizatorzy nie wykluczają, że pomyślą także o zajęciach dla starszych.

Chętni proszeni są o zgłoszenia pod nr: 81 743 49 45 lub 81 743 49 00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..