Nowy numer 20/2024 Archiwum

Zmiany personalne wśród księży wikariuszy naszej archidiecezji

Metropolita lubelski wręczył nominacje kierujące księży wikariuszy na nowe miejsca posługi duszpasterskiej. Wszystkim życzymy owocnej współpracy z łaską Bożą i wiernymi dla dobra Kościoła i świata.

- Życzę wszystkim kapłanom, aby ten dzień był dobrym początkiem w imię Boże, w duchu służby. Jak mawiali starożytni: „Bonum initium est dimidium facti” (łac. dobry początek jest połową dzieła). Ufam, że ten dobry początek przyniesie dobre owoce – podkreślił metropolita lubelski w dniu rozdania nominacji. Zaznaczył, że podstawowym zadaniem duszpasterzy jest troska o zbawienie ludzi.

Ks. mgr Kordian Broniarczyk – przeniesiony z urzędu wikariusza par. w Opolu Lubelskim na urząd wikariusza par. pw. Przemienienia Pańskiego w Lublinie, ks. mgr Sylwester Brzozowski – przeniesiony z urzędu wikariusza par. pw. św. Józefa Opiekuna Rodzin w Łęcznej na urząd wikariusza par. pw. Świętego Krzyża w Lublinie, ks. mgr Zdzisław Burza – przeniesiony z urzędu wikariusza par. w Firleju na urząd wikariusza par. pw. św. Barbary w Łęcznej, ks. mgr Albert Chaciewicz – przeniesiony z urzędu wikariusza par. pw. Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku na urząd wikariusza par. pw. Świętej Rodziny w Puławach, ks. mgr Jarosław Chmura – przeniesiony z urzędu wikariusza par. pw. św. Kazimierza w Chełmie na urząd wikariusza par. pw. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku, ks. mgr Jarosław Chwiejczak – przeniesiony z urzędu wikariusza par. w Sernikach na urząd wikariusza par. pw. Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku, ks. mgr Paweł Ciosmak – przeniesiony z urzędu wikariusza par. pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie na urząd wikariusza par. w Firleju, ks. mgr Szymon Czuwara – zwolniony z urzędu wikariusza par. pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie i skierowany do pracy duszpasterskiej na Alasce.

Ks. mgr Tomasz Fidecki – przeniesiony z urzędu wikariusza par. w Puchaczowie na urząd wikariusza par. pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku, ks. mgr Paweł Grzebalski – przeniesiony z urzędu wikariusza par. pw. Trójcy Przenajświętszej w Lublinie na urząd wikariusza par. pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Lublinie, ks. mgr Andrzej Jachimek – przeniesiony z urzędu wikariusza par. w Siedliszczu na urząd wikariusza par. pw. Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie, ks. mgr Adam Janczara – przeniesiony z urzędu wikariusza par. pw. św. Barbary w Łęcznej na urząd wikariusza par. w Kurowie.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy