Nowy numer 49/2020 Archiwum

Radiowy spacer po Lublinie

Choć lubelskie Radio Plus dopiero raczkuje, ogólnopolska rozgłośnia w tym roku świętuje 25 lat. Z tej okazji odwiedza różne miasta w Polsce, w tym Lublin.

- To pomysł na świętowanie urodzin i ciekawe spędzenie wakacji. Nie każdy może podczas urlopu zwiedzić wiele miejsc w Polsce, więc my wybraliśmy się na radiowe wędrowanie po różnych miastach w kraju. W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy Gdańsk, teraz jesteśmy w Lublinie - mówi Anna Jankowska z Radia Plus.

Dziennikarze, którzy na żywo od 10.00 do 16.00 nadają program z Lublina, sami mają okazję przekonać się o urokach naszego miasta.

- W Lublinie jestem pierwszy raz i czuję się zachwycona. Postaramy się naszym słuchaczom przekazać jak najwięcej wrażeń, porozmawiać z mieszkańcami, w tym znanymi - jak Krzysztof Cugowski, a także turystami, których spotkamy po drodze - mówi pani Anna.

Radio Plus nadawanie letniego programu z Lublina rozpoczęło od kaplicy na Zamku lubelskim, gdzie Anna Czajczyk, adiunkt Muzeum Lubelskiego, zdradzała ciekawostki związane z tym najcenniejszym zabytkiem naszego miasta.

Z Zamku ekipa radiowa kieruje się na Stare Miasto pod Trybunał Koronny, a dalej na deptak na Krakowskie Przedmieście, na plac Litewski i na KUL. Z każdego miejsca przekazywane są na żywo relacje na ogólnopolską antenę radiową.

Od niedawno diecezjalne radio eR znalazło się w ogólnopolskiej sieci Radia Plus.

Radio Plus w Lublinie nadaje na częstotliwości 87,9. Rozpoczęło swe funkcjonowanie w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Łączy w sobie programy ogólnopolskie z lokalnymi. Do słuchania lokalnego pasma zaprasza codziennie w godzinach od 16.00 do 20.00.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama