Nowy numer 48/2020 Archiwum

Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę

Zapisy na 39. Pieszą Pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę już trwają w parafiach, a 25 lipca funkcjonowanie rozpocznie sekretariat pielgrzymkowy przed lubelską katedrą. Tam każdy będzie mógł zapisać się do dowolnej grupy pielgrzymkowej.

Do wyjścia pielgrzymki z Lublina na Jasną Górę zostały 3 tygodnie. To dobry czas, by ci, którzy zamierzają do pątników dołączyć, rozpoczęli przygotowania, a ci, którzy się wahają, czy iść, podjęli decyzję.

- Pielgrzymka jest zawsze przeżyciem rekolekcji. Czasem to trudne rekolekcje, pełne zmagań, ale i wielkie są ich owoce. Co roku podczas drogi słyszymy świadectwa osób, które otrzymały szczególne łaski dzięki wstawiennictwu Matki Bożej podczas pielgrzymki na Jasną Górę. Ja sam 30 lat temu wymodliłem sobie żonę, którą zresztą poznałem w drodze do Częstochowy. W tym roku też się wybieram, bo zawsze jest za co dziękować i o co prosić - mówi Jan Muzyka.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa "W szkole Matki Bożej Fatimskiej"; także konferencje będą miały charakter maryjny. Wygłosi je ks. Piotr Koźlak, redemptorysta.

Koszt wpisowego dla każdego pielgrzyma wynosi 75 zł. Opłata uwzględnia m.in. transport bagaży i pojazdy służbowe Pielgrzymki, prom przez Wisłę, kupno lekarstw i materiałów opatrunkowych, baterii do nagłośnienia, tzw. gadżety pielgrzymkowe, informatory, koszt dokumentacji Pielgrzymki oraz ubezpieczenie NW.

Dla mniej zamożnych pątników przewidziana jest prawie 35% zniżka, czyli kwota wpisowa dla pątnika wynosi 50 zł – zniżka jest możliwa tylko za zgodą księdza proboszcza, który dla potrzeb pielgrzymki wydaje specjalne zaświadczenie.

Ci, którzy sami nie mogą wybrać się na szlak, mogą wesprzeć pątników przez przekazanie ofiary na fundusz "Idę z Tobą", a w zamian ci, którzy ruszą w drogę, poniosą intencje ofiarodawcy na Jasną Górę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama