Nowy numer 49/2020 Archiwum

Dni Kraśnika w weekend

Wyjątkowe, bo związane z obchodami 640-lecia miasta będą tegoroczne Dni Kraśnika. Największa plenerowa impreza miejska odbędzie się w dniach 21-23 lipca.

Trzydniowe obchody odbywać się będą tradycyjnie w obu dzielnicach miasta. W piątek i sobotę – w dzielnicy Fabrycznej, w niedzielę – w dzielnicy Starej.

W piątek w Centrum Kultury i Promocji będzie mieć miejsce, przygotowana we współpracy z wykładowcami UMCS, konferencja naukowa dotycząca historii Kraśnika. Po konferencji zapraszamy na koncert "W hołdzie memu miastu". Pochodzący z Kraśnika artysta, Karol Almert przygotował kompozycję muzyki elektronicznej oraz wizualizację prezentującą historię i teraźniejszość miasta, które stanowić będą swoisty przewodnik po nim.

Sobotę spędzimy na stadionie MOSiR i przyległych terenach. Od 14.00 zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w wyjątkowych konkursach z nagrodami - konkursie na najpiękniejszy samochód oraz w wystawie psów „Mój pupil”.

Klub modelarski PA-LO-OK przygotował pokazy modeli samolotów, a od 19.00 atrakcją będą loty balonem. Po oficjalnym otwarciu Dni Kraśnika 2017, które nastąpi o 18.00, rozpoczną się koncerty. Wystąpią kolejno: lokalne zespoły EXIT oraz SPRING ROLLS, a o 21.00 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru – PERFECT. Zwieńczeniem dnia będzie pokaz fajerwerków.

Na niedzielę przeniesiemy się do Starej części Kraśnika. Tradycyjnie o 12.00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się Msza św. w intencji Kraśnika i kraśniczan. Po niej uczestnicy uroczystości przejdą na rynek, gdzie o 14.00 będzie miała miejsce wyjątkowa, uroczysta sesja Rady Miasta Kraśnik. Po części oficjalnej, z udziałem zaproszonych gości i delegacji z miast partnerskich, rynek stanie się miejscem pokazów produktów regionalnych i rękodzieła oraz występów artystów ulicznych.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będzie można zrobić sobie zdjęcie w fotobudce i skorzystać z bogatej oferty kulinarnej Food Trucków.

Przez niemal całą niedzielę w Kraśniku będzie przebywać Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, w skład której wejdzie około 40 wykonawców, w tym rycerze, jeźdźcy i dwór królewski. Rycerze będą uczestniczyli we Mszy św., odnajdziemy ich także na rynku, a główną siedzibą ich obozowiska będzie stadion Tęczy Kraśnik. Właśnie tam o 17.00 nastąpi rekonstrukcja, nawiązująca do wydarzeń z dziejów Polski i naszego miasta. W inscenizacji zawarte będą wątki historyczne związane z początkami Kraśnika. W programie zaplanowano m.in. walki konne i piesze, tańce historyczne, musztry paradne i bojowe oraz pokazy sprzętu militarnego z epoki późnego średniowiecza.

Wieczorem z powrotem przeniesiemy się na rynek, gdzie najpierw wystąpi kraśnicki zespół rockowy CANION, a następnie o 21.00 koncert da grupa RAZ, DWA, TRZY. Na zakończenie wieczoru zapraszamy na pokaz laserowy.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama