Nowy numer 42/2018 Archiwum

Zwiedzanie byłego obozu na Majdanku w weekend za darmo

Najpierw film, potem zwiedzanie. Wydarzenie organizowane jest po raz siódmy. W tym roku odbywa się ono 12 sierpnia, a jego temat przewodni brzmi "Obóz NKWD na Majdanku".

Zanim uczestnicy zwiedzą muzealną ekspozycję plenerową oraz najważniejsze miejsca i obiekty związane z funkcjonowaniem KL Lublin, wysłuchają wykładu dr. Krzysztofa Tarkowskiego. Będzie on poświęcony funkcjonowaniu obozu NKWD, który zorganizowany został na Majdanku pod koniec lipca 1944 roku, wkrótce po wkroczeniu do Lublina Armii Czerwonej.

Darmowe zwiedzanie w sobotę 12 sierpnia rozpocznie się o 11.00 oraz o 14.00. Zbiórka wszystkich chętnych w Centrum Obsługi Zwiedzających. Chęć udziału należy zgłosić telefonicznie (81 710 28 33) lub mailowo (centrum@majdanek.eu). Należy podać wybraną godzinę rozpoczęcia zwiedzania. Jedyne wymagania to wiek, należy mieć ukończone 14 lat.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy