Nowy numer 22/2020 Archiwum

Lubelska Caritas na pomoc ofiarom nawałnic

Caritas Archidiecezji Lubelskiej włącza się w zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar burz i nawałnic, które nawiedziły Polskę.

W wyniku nawałnic, które nawiedziły Polskę 11 i 12 sierpnia śmierć poniosło sześć osób, a 51 zostało rannych. Strażacy w całym kraju interweniowali ponad 20 tys. razy. Silny wiatr uszkodził lub zerwał dachy z około 3 tys. budynków.

Do największej katastrofy doszło w Suszku, gdzie podczas ewakuacji obozu harcerskiego zginęły dwie dziewczynki, a 37 osób zostało rannych. W niektórych miejscowościach wciąż trwa usuwanie skutków nawałnicy. W wielu domach ludzie ciągle nie mają prądu. 

Tragiczne w skutkach nawałnice występowały w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim. 

W związku z tragedią Caritas Archidiecezji Lubelskiej ogłasza zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych. Wpłat można dokonywać na konto: Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Pekao S.A. o. V/Lublin 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem „nawałnice”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama