Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pobiegnij i pomóż rocznej Biance

Trwają zapisy do IV Lubartowskiego Półmaratonu "Bez granic". To cykliczne wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Alwernia z Lubartowa

Co roku biegacze pokonują dystans około 21 kilometrów ulicami Lubartowa i okolicznych miejscowości. Motywuje ich nie tylko sportowa rywalizacja. Swoim startem w zawodach pomagają potrzebującemu dziecku.

– Lubartów zawsze biegał – mówi Maria Biernacka – Drabik wiceprezes stowarzyszenia Alwernia. – Pierwszy dłuższy bieg zorganizowano w mieście z okazji 470 rocznicy powstania Lubartowa. Później zaczęliśmy organizować kapucyńskie biegi „Pokój i dobro”. Za każdym razem jednak podczas biegów poza samą idea biegania, kryła się przede wszystkim idea charytatywna, bo inaczej te biegi nie miałyby sensu, byłyby tylko sportową imprezą – stwierdza pani Maria.

W tym roku wszystkie darowizny wpłacone przez uczestników biegu trafią na leczenie rocznej Bianki Dzięcioł z Lubartowa. Dziewczynka cierpi na poważne zaburzenia układu oddechowego, zwane "klątwą Ondyny". Aby oddychać, dziecko musi być na stałe podłączone do respiratora. Szansą na poprawę jakości jej życia jest kosztowna operacja i leczenie. Potrzeba 500 tys. złotych.

Lubartowskiemu Półmaratonowi "Bez granic" towarzyszy także festyn integracyjny, co roku współorganizowany ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom "Niech się serce obudzi". Biorą w nim udział dzieci z niepełnosprawnością, ale także te w pełni sprawne. – Chcemy pokazywać osoby niepełnosprawne z innej strony. Oni potrafią robić naprawdę różne fajne rzeczy i zależy nam, by ludzie o tym wiedzieli, by to dostrzegli – podkreśla Maria Biernacka-Drabik.

Festyn Integracyjny i IV Lubartowski Półmaraton "Bez granic" odbędą się w niedzielę 10 września 2017 roku na placu przed ratuszem w Lubartowie. Festyn rozpocznie się o 13.00, natomiast start biegu głównego zaplanowano na 15.00.

Zapisy na bieg już trwają. Można się zgłaszać internetowo, wypełniając formularz na stronie lubartowbiega.pl lub alwernia.org.pl. Zapisy elektroniczne trwają do 8 września do północy. Będzie także prowadzona rejestracja w dniu biegu w biurze zawodów w Lubartowskim Ośrodku Kultury od 11.00 do 14.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama