Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zmarł ks. Jerzy Wójtowicz

Przeżył 72 lata, w tym 48 lat w kapłaństwie. Ks. Jerzy Wójtowicz zmarł w Lublinie 21 sierpnia.

Był kanonikiem honorowym Kapituły Lubelskiej. Jego kapłańska posługa biegła przez parafie w Konopnicy, Puławach i Lublinie.

Najdłużej związany był z parafią św. Agnieszki na lubelskiej Kalinowszczyźnie. Był też wieloletnim kapelanem Domów Pomocy Społecznej w Lublinie. Przez tych, którzy go znali został zapamiętany jako człowiek, który miał czas dla bliźniego, potrafił słuchać i towarzyszyć w najtrudniejszych momentach życia.

Ks. Jerzy urodził się 15 stycznia 1945 r. w Lublinie. Święcenia kapłańskie przyjął dnia 14 czerwca 1970 r. z rąk ks. bp. Piotra Kałwy. Przeżył lat 72, w kapłaństwie 48.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w dniu 23 sierpnia 2017 r. (środa) o 14.00 w kościele parafialnym pw. św. Agnieszki w Lublinie. Następnie Ciało Zmarłego zostanie odprowadzone na cmentarz parafialny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama