Nowy numer 44/2020 Archiwum

Lubelski turniej na rzecz chorej Wiktorii z udziałem wyjątkowych gwiazd

Głównym punktem programu będzie unikalny turniej piłkarski, w którym o Puchar 700-lecia miasta powalczy 6 drużyn: animatorzy kultury, artyści, urzędnicy miasta Lublin, dominikanie, dziennikarze i technika estradowa.

Nadzieją dla 3,5-letniej Wiktorii, która urodziła się z licznymi wadami wrodzonymi, jest prof. Edward Malec, który postanowił podjąć się operacji w niemieckiej klinice. Termin wyznaczono na drugą połowę roku. Niestety, koszt operacji - 24 tys. euro - przekracza możliwości finansowe rodziców.

Victoria Cup 2017 - Piknik Rodzinny odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia od 14.00 na boisku treningowym Arena Lublin, przy ul. Stadionowej 1. Wydarzenie organizuje Centrum Kultury w Lublinie pod patronatem PZP i prezydenta Lublina. Podczas turnieju i pikniku zarówno zawodnicy poszczególnych drużyn, jak i uczestnicy wydarzenia będą mogli wesprzeć leczenie Wiktorii.

- 3,5-letnia Wiktoria urodziła się z licznymi wadami wrodzonymi (kraniostenoza, artrogrypoza; poważna wada serca polegająca na ubytku przegrody międzyprzedsionkowej i niedomykalności zastawki trójdzielnej). Od pierwszych miesięcy życia dziewczynka jest poddawana rehabilitacji i leczeniu, które pomaga jej w rozwoju i poruszaniu się. Żaden lekarz nie jest w stanie stwierdzić, na ile Wiktoria będzie samodzielna. Ciężka rehabilitacja przynosi poprawę - informują organizatorzy.

- Rodzice musieli się zmierzyć z kolejną komplikacją stanu zdrowia Wiktorii. Z powodu wady serca dziecka w każdej chwili może dojść do śmiertelnie niebezpiecznych zatorów w mózgu i naczyniach wieńcowych, zaburzeń rytmu serca i niewydolności prawej komory. W 2016 roku w zabrzańskim szpitalu podjęto próbę zamknięcia ubytku. Niestety, lekarze nie byli w stanie wstawić implantu i wykonać plastyki zastawki trójdzielnej - czytamy na stronie organizatora.

Głównym punktem pikniku będzie unikalny turniej piłkarski, w którym o Puchar 700-lecia miasta zmierzą się następujące drużyny: animatorzy kultury, artyści, urzędnicy miasta Lublin, dominikanie, dziennikarze i technika estradowa.

W ramach pikniku zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych:

  • aukcja charytatywna (wśród licytowanych przedmiotów znajdą się: piłka z podpisami reprezentantów Polski w piłce nożnej, dzieła sztuki lubelskich artystów)
  • warsztaty i zajęcia animacyjne dla dzieci – Karuzela Sztuki, Mali Sztukmistrze
  • warsztaty sztuki składania papieru z Dobrze się Składa, Freestyle Football dla dzieci, młodzieży i dorosłych – Dobrze Się Składa, Freestyle Football, Football Academy (zajęcia i konkursy piłkarskie)
  • pokazy Freestyle Football i grupy Mali Sztukmistrze
  • występy, koncerty (Lublin Street Band, Poławiacze Pereł Improv Teatr)
  • stoiska Galerii Białej (dzieła sztuki, publikacje, gadżety, plakaty itp.), grupy Bombardowanie Włóczką (niecodzienne wyroby z włóczki) konkursy z nagrodami

Wiktorią opiekuje się fundacja, z którą współpracę nawiązało Centrum Kultury w Lublinie. Osoby chętne mogą przekazać darowiznę na rzecz chorej Wiktorii. Szczegóły na tronie Fundacji „Serca dla Maluszka”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama