Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zadmą w trąby, uderzą w bębny

Od 1 do 3 września na Lubelszczyźnie zagoszczą orkiestry dęte z Polski i Ukrainy. VII już Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych organizuje puławskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Promyk".

Nie będzie to konkurs, jak informują organizatorzy, ale wspólne spędzenie czasu i umilenie go wszystkim słuchaczom. W VII festiwalu weźmie udział 12 zespołów liczących przeszło 600 osób. Młodzi artyści zaprezentują wielkie przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej w wyjątkowych aranżacjach. 

Inauguracja VII MFOD nastąpi w piątek 1 września o godz. 16.00 na Skwerze Niepodległości Puławach. W sobotę 2 września od godz. 14.30 orkiestry zaprezentują swoje umiejętności na rynku głównym w Kazimierzu Dolnym. Dodatkową atrakcją zarówno dla uczestników festiwalu, jak i dla turystów oraz mieszkańców miasta, będą wspólne rejsy statkiem po Wiśle przy dźwiękach instrumentów dętych.

W tym roku po raz pierwszy koncerty odbędą się również w Wąwolnicy. Muzycy koncertować będą od godziny 12.45.

Finał sobotnich występów rozpocznie się o godz. 16.00 na placu Chopina przed Urzędem Miasta w Puławach. Poprzedzi je przemarsz barwnego korowodu złożonego z orkiestr, a także towarzyszących im mażoretek i zespołów tanecznych wyruszającego spod Pałacu Czartoryskich.

W ostatnim dniu festiwalu – 3 września orkiestry zagoszczą w puławskich kościołach uświetniając Msze Święte. Główną atrakcją imprezy będzie niedzielny koncert galowy na Stadionie MOSiR od godz. 14.30. Zaplanowano wspólny przemarsz wszystkich orkiestr, pokazy musztry paradnej oraz wspólny utwór na 600 instrumentów. Każdy zespół zagra także swój indywidualny 15 minutowy koncert. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama