Nowy numer 42/2020 Archiwum

Maciej Zakościelny wystapił w ramach festiwalu organowego na Czubach

Przez całe wakacje kościół Świętej Rodziny na Czubach w Lublinie wypełniał się miłośnikami muzyki. Na zakończenie festiwalu, oprócz doznań muzycznych, można było posłuchać aktora Macieja Zakościelnego.

Są tacy, którzy nie opuścili żadnego koncertu. Środy przez całe wakacje były zarezerwowane na wyjście do kościoła Świętej Rodziny na Czubach, gdzie odbywał się Międzynarodowy Festiwal Organowy.

- To już tradycja, że jak lato w Lublinie, to festiwal na Czubach. Tegoroczna edycja była już XXI. i o tyle wyjątkową, że wpisała się w jubileusz 700-lecia miasta - mówią organizatorzy.

Co o tydzień przed publicznością występowali artyści nie tylko z Polski, ale i innych krajów, prezentując swoje talenty i zdobywając sympatię publiczności, która licznie gromadziła się na koncertach.

Zakończenie festiwalu zawsze ma charakter szczególny, jest więcej niż tradycyjnym koncertem. Tak też było i w tym roku, gdzie w środę 30 sierpnia można było zobaczyć widowisko słowno-muzyczne zatytułowane "Modlitwa, która dotyka Ojczyzny - ojciec papieża Jana Pawła II".

Przed publicznością wystąpił aktor Maciej Zakościelny a wraz z nim Sylwia Strugińska - sopran, Andriy Nakonechnyj - trąbka, Nadiya Velychko - organy. Autorem scenariusza jest Anna Drela. Koncerty organowe w parafii św. Rodziny w lublinie trwają od 28 czerwca 2017 r. Ostatni koncert w ramach tegorocznej edycji będzie miał miejsce 16 października.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama