Nowy numer 44/2020 Archiwum

Uwaga konkurs! Ożywić Maryjne orędzie

Świdnicka parafia pw. NMP Matki Kościoła zaprasza do wzięcia udziału w 24. Międzynarodowym Konkursie Literackim zatytułowanym w tym roku "Z Orędziem Fatimskiego Zawierzenia".

W konkursie udział może wziąć każdy bez względu na wiek. Prace literackie poświęcone Matce Bożej Fatimskiej oceniane będą w trzech kategoriach: dzieci do lat 15, młodzież do lat 20 oraz dorośli. - Liczymy na wspomnienia ludzi, którzy być może w tym roku 100. rocznicy objawień odwiedzili Fatimę, na krótkie przemyślenia, może modlitwy albo wiersze - mówi główny organizator konkursu ks. Janusz Kozłowski. 

Celem konkursu, jak mówi ks. Janusz, jest przede wszystkim ożywienie Maryjnego orędzia, prośba o nawrócenie, pokój i pokutę ludzkości - O to przecież prosiła Maryja w Fatimie - zaznacza kapłan. 

Na konkurs należy nadsyłać teksty w czterech egzemplarzach wcześniej nienagradzane i niepublikowane. Utwory należy opatrzyć godłem Maryjnym a w oddzielnej kopercie z tym samym godłem powinny znaleźć się dane osobowe: imię i nazwisko oraz wiek autora, dokładny adres, telefon kontaktowy, ewentualnie e-mail.

Na prace organizatorzy konkursu czekają do 15 października. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 15 listopada.

Nagrodzone i wyróżnione prace jak zapowiada ks. Janusz, będą publikowane w prasie regionalnej i ogólnopolskiej, a także wzorem lat ubiegłych zostaną wydane w formie okolicznościowej antologii. Laureaci zostaną poinformowani o uroczystym podsumowaniu i wręczeniu nagród.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 600 710 250 oraz na stronie internetowej parafii: www.okraglykosciol.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama