Nowy numer 22/2020 Archiwum

Chwalcie Boga! Warsztaty Gospel w Puławach

Każdy, kto ma ochotę przeżyć duchowe rekolekcje powiązane z muzyką, może wziąć udział w wyjątkowych Międzynarodowych Warsztatach Gospel.

Imprezę już po raz ósmy organizuje puławskie stowarzyszenie "Rodzina". Zajęcia skierowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych.

– Początkowo warsztaty gospel odbywały się w ramach rekolekcji wielkopostnych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów – wyjaśnia Agnieszka Cichocka ze stowarzyszenia "Rodzina". – Z czasem osiągnęły jednak tak duże zainteresowanie innych osób, że postanowiliśmy zorganizować warsztaty otwarte dla wszystkich chętnych z Puław i okolic. Najmłodsza uczestniczka miała wówczas 6 lat. 

Warsztaty, to przede wszystkim czas spotkania z Panem Bogiem. – Gospel z języka staroangielskiego oznacza Dobrą Nowinę o zbawieniu w Jezusie Chrystusie – zaznacza A. Cichocka. 

Zajęcia muzyczne, jak co roku, prowadzą utalentowani, charyzmatyczni muzycy i wokaliści gospel, którzy podczas warsztatów dają także świadectwo swojego życia w Chrystusie. Uczestnicy przez 3 dni poznają najpiękniejsze utwory gospel w języku polskim i angielskim. Będą się uczyć śpiewu na głosy, tak aby podczas finału dać popis. – Ostatni chór utworzony przez uczestników warsztatów liczył ponad 300 osób i składał się z młodzieży biorącej udział w etapie diecezjalnym Światowych Dni Młodzieży – chwalą się członkowie stowarzyszenia "Rodzina". 

W tym roku warsztaty będą się odbywać od 22 do 24  września w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach. Zapisy prowadzone są poprzez formularz elektroniczny dostępny na stronie www. rodzina.pulawy.pl. Warsztaty  poprowadzą Daniel David z Wielkiej Brytanii i Agnieszka „Baca” Górska- Tomaszewska z poznańskiego Gospel Joy. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama