Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Ks. dr Adam Jaszcz nowym rzecznikiem prasowym archidiecezji lubelskiej

Były osobisty sekretarza metropolity lubelskiego abp Stanisława Budzika zastąpił na tym stanowisku ks. Krzysztofa Podstawkę.

Ks. dr Adam Jaszcz ma 35 lat, pochodzi z Lublina i jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej. Święcenia kapłańskie otrzymał w roku 2007. Po święceniach pracował dwa lata jako wikariusz w parafii św. Michała Archanioła w Lublinie. Później studiował prawo kanoniczne w Pampelunie i w Rzymie, gdzie w 2014 roku obronił doktorat na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża. Przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję osobistego sekretarza Metropolity Lubelskiego.

Z dniem 1 września br. ks. Adam Jaszcz został mianowany przez abp Stanisława Budzika wicekanclerzem kurii, a od 4 września rzecznikiem prasowym archidiecezji lubelskiej.

Zmiana na stanowisku rzecznika związana jest z nowymi obowiązkami, które w ostatnim czasie arcybiskup lubelski powierzył dotychczasowemu rzecznikowi ks. Krzysztofowi Podstawce. - Przez ostatnie pięć lat z wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem przekazywał on informacje na temat życia archidiecezji w przestrzeni medialnej - zaznacza nowy rzecznik archidiecezji. - Teraz zadba o archidiecezjalną rozgłośnię Radio Plus Lublin jako jej nowy dyrektor oraz będzie posługiwał wiernym jako proboszcz jednej z lubelskich parafii. 

Zdaniem ks. Adama czymś naturalnym jest fakt, że funkcję rzecznika archidiecezji sprawuje osoba pracująca w kancelarii kurii, ponieważ najczęściej komentarza lub dodatkowych informacji wymagają wydarzenia, którymi w ramach swoich kompetencji zajmuje się ta instytucja.

- Nasza archidiecezja z racji na swoje historyczne i kulturowe dziedzictwo, a także obecność katolickiego uniwersytetu, jest miejscem wielu ciekawych inicjatyw przekraczających wymiar czysto lokalny - podkreśla ks. Jaszcz. - Takie wydarzenia czekają nas już niebawem. Mam na myśli jubileusz stulecia KUL oraz pierwsze w historii naszej archidiecezji zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski, które odbędzie się w październiku. W przyszłym roku KUL oraz archidiecezja staną się także gospodarzami Walnego Zgromadzenia Europejskiej Federacji Uniwersytetów Katolickich oraz Światowego Zjazdu Absolwentów KUL - dodaje. 

Nowy rzecznik prasowy archidiecezji lubelskiej w czasie studiów w Rzymie odbył szkolenie w zakresie komunikacji medialnej organizowane przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Watykanistów Akredytowanych przy Stolicy Apostolskiej ISCOM. Od dwóch lat odpowiada za dział lubelski Katolickiej Agencji Informacyjnej a od roku jest także felietonistą "Lubelskiego Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy