Nowy numer 23/2020 Archiwum

Ilu alumnów rozpocznie formację w lubelskim seminarium?

Zakończyła się druga tura egzaminów wstępnych do Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

Po pierwszej turze egzaminów zostało przyjętych 5 kandydatów i po drugiej również 5, zatem na pierwszym roku będzie studiować i odbywać formację łącznie 10 alumnów.

- O tym ilu alumnów ostatecznie rozpocznie formację na pierwszym roku dowiemy się wraz z rozpoczęciem roku akademickiego. Przyjęto również 3 alumnów obrządku bizantyjsko-ukraińskiego - czytamy na stronie internetowej seminarium.

Ilu alumnów jest na kolejnych latach formacji seminaryjnej? Na drugim roku - 9, na trzecim - 11, na czwartym - 8, na piątym - 5, na szóstym - 7.

- Jednak to nie liczby są najważniejsze, a pragnienie tych młodych ludzi, by poświęcić swoje życie Chrystusowi. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach - podkreśla autor wpisu na stronie internetowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama